Paks-Kisvárda: a vezéráldozat és a hatalmas lépés

Elrontott jubileum.

PAKS-KISVÁRDA 0-1

Furcsa kettősség játszott főszerepet a meccsen, hiszen egyrészt a Kisvárdának biztos Konferencia-liga-indulóként a bajnoki ezüst lehet a célja a szezon legvégén, míg a története 500. NB I-es meccsét játszó Paksnak hiába van esélye a 4. hely megszerzésére, nyilvánvalóan a szerdai, Ferencváros elleni kupadöntőre fókuszálnak, ami történetük egyik legfontosabb szereplése lesz.

Ennek értelmében kissé tartalékosan álltak fel a Tolna megyeiek, Bognár György a pihentetés miatt nem jelölte a kezdőbe Ádám Martint és Böde Dánielt sem. Így is ők szerezhettek volna vezetést a mérkőzés elején, ám Csirkovics hiába rántotta le a tizenhatoson belül Sajbánt, a büntető helyett szabadrúgás következett – kifelé, hiszen les előzte meg a szituációt.

Ezt követően viszonylag eseménytelenül zajlott a félidő, helyzetek helyett apróbb faultokkal és mezőnyharccal, egészen a 32. percig, amikor Camaj szerzett vezetést a Kisvárdának. Nem változtatta meg különösen a gól a játék képét, valódi ziccerek a szünetig egyik oldalon sem adódtak.

A félidőben cserélnie kellett Bognár Györgynek, hiszen Windecker Józsefet az első játékrészben kétszer is ápolták – akár az is előfordulhat, hogy a sérülése miatt ki kell hagynia a kupadöntőt, ez esetben valódi vezéráldozat lehet ő.

Pláne úgy fájhat a sérülés a paksiaknak, hogy hiába érkezett a 60. percben a pályára Ádám és Böde is, ezáltal néhány támadást is kialakítottak, gólig nem jutottak, ráadásul ehhez közelebb is a kisvárdaiak álltak Bumba révén.

A hajrában Ádám fejelhetett volna gólt egy szöglet után, ám a próbálkozás a kapufán csattant. Az eredménynek köszönhetően eldőlt, hogy a Paks semmiképp sem végezhet a 4. helyen a tabellán, míg a Kisvárdának a saját kezében van a sorsa: amennyiben legyőzik a ZTE-t az utolsó körben, másodikok lesznek, és még egy döntetlen is ezüstöt jelenthet.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: WINDECKER SÉRÜLÉSE

Fontos szereplője a paksi gépezetnek a középpályás, alapembernek számít Bognár Györgyéknél. Kérdés, kell-e kihagynia, és ha igen, mennyit, így szerdán ott lehet-e a kupadöntőben.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A VAR

Többször is jelenése volt a videóbírónak, ráadásul nagyon fontos pillanatoknál, hiszen gólt és büntetőgyanús szituációt is vizsgáltak.

A GÓL TÖRTÉNETE:

32. perc: Camaj ugrott ki egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően, majd miután átvette a labdát, 17 méterről szép mozdulattal átívelte Rácz kapust. A VAR vizsgálta a gólt, de érvényes volt a találat. 0-1

A Paks szerdán kupadöntőt játszik a Ferencváros ellen, majd az utolsó fordulóban a MOL Fehérvár FC-hez látogat, míg a Kisvárda a ZTE-t fogadja.

OTP Bank Liga, 32. forduló:
Paksi FC-Kisvárda Master Good 0-1 (0-1)

Paksi FC: Rácz – Szabó J. (Medgyes, 61.), Gévay, Kinyik – Osváth, Kocsis B. (Böde, 61.), Windecker (Tamás, a szünetben), Szélpál (Gyurkits, 77.), Kesztyűs – Nagy R. (Ádám M., 60.), Sajbán
Kisvárda Master Good: Dombó – Peteleu (Hej, 82.), Prenga, Cirkovic, Leoni – Karabeljov (Ötvös, 65.), Zlicic (Melynik, 65.) – Navrátil, Makowski, Bumba (Mesanovic, 77.) – Camaj (Kravcsenko, 77.)

gólszerző: Camaj (31.)
sárga lap: Szélpál (40.), Kinyik (47.), Gévay (74.), illetve Karabeljov (40.), Mesanovic (90.)