Ötgólos meccset játszott a DAC és az MTK – videó

Kiváló találkozó volt.

FC DAC 1904 – MTK Budapest 3:2 (1:0)
MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. szeptember 4., szerda, 18:00 ó, napos idő, +24°C
Góllövők: 33. Šimčák, 66. Fábry, 74. Divković – 59. Zuigéber, 87. Vass
Játékvezetők: Chromý – Pozor, Štofik, 500 néző
DAC: Száraz – Blackman (60. Koštrna), Kružliak (65. Dolinský), Beskorovainyi, Šimčák – M. Vida (60. Ramirez), Fábry (80. Bögi) – Čmelík, Divković, Sharani (46. K. Vida) – Taiwo. Edző: Peter Hyballa.
MTK: Somodi – Katona, Fülöp, Cseke, Szerencsi – Palincsár, Mezei – Babinszky, Zuigéber, Szatmári – Simon. Cserék: Varga – Deutsch, Vass, Kata. Edző: Michael Boris.

A DAC beszámolója:

"A szeptemberi válogatott szünetben két felkészülési mérkőzést is abszolvál a DAC. Az elsőt ma játszotta Peter Hyballa legénysége, és 3:2 arányban győzött a magyar NBII ötödik helyezettje ellen.

A 11. percben már másodszor csengett a vendégek kapufája, ám a túloldalon Száraznak is be kellett mutatni két bravúrt az első játékrészben. A megérdemelt vezető találatunkra a 33. percig kellett várni, amikor Fábry ugratta ki Šimčákot, ő pedig a hosszú sarokba célzott – 1:0.

A gólözön a második félidőben érkezett. Előbb Zuigéber kapott túl nagy területet a tizenhatosunkban, de hamarosan jött a válasz. Fábry egy parádésan elvégzett szabadrúgással újra előnyhöz juttatta a DAC-ot. A 21-es számú játékosunk így gólt és gólpasszt is jegyzett ma, ráadásul a legutóbbi három találkozónk mindegyikén betalált. A 74. percben Divković szintén bemutatta a ballábát, miután a tizenhatos mögül szépen helyezett a kapuba – 3:1. A jól játszó vendégek sem hagyták annyiban, röviddel a lefújás előtt még Vass lőtte át Szárazt, beállítva a 3:2-es végeredményt.

A találkozó egyetlen negatívumát Sharani sérülése jelenti, akit agyrázkódás gyanújával megfigyelés alatt tartanak a dunaszerdahelyi kórházban."

A budapestiek közleménye:

"A mérkőzésen Michael Boris vezetőedző több olyan játékosunknak is lehetőséget biztosított, akik kevesebbet tudtak játszani a bajnokságban, de először volt ott csapatunkban az új igazolás, Cseke Benjámin is.

Így álltunk fel: Somodi – Katona, Fülöp, Cseke, Szerencsi – Mezei, Palincsár, Zuigeber – Babinszky, Simon A., Szatmári (Varga B., Deutsch, Bognár, Vass P., Kata, Törőcsik, Lencse)

A végeredmény 3-2 lett a hazaiak javára, a mieink góljait 1-0-nál és 3-1-nél Zuigeber és Vass Patrik szerezték."