Örömittas DAC-szurkolók éltették Magyarországot

Budapest - Kispesten nyert a Dunaszerdahely.

Olyan góllal került előbb hátrányba, majd kétgólos hátrányba a Honvéd a DAC elleni edzőmeccsen, amely tipikus a kispestiek szempontjából. Brasen ugyanis a védelem megingását használta ki a 61., és a 84. percben is. Az igazság az, hogy a felvidékieknek addig is számtalan helyzetük volt már. Az első félidőben öt-hat olyan lehetőség volt a vendégek előtt, amelyekből bármikor a kapuba találhattak volna. Középen ugyanis nem remekeltek a vörös-feketék, amikor védekezniük kellett.    Igazságtalanok lennénk, ha elhallgatnánk, hogy a hazaiak előtt is voltak lehetőségek az első játékrészben, ám ezeknek a száma  elmaradt a dunaszerdahelyi próbálkozásokhoz képest. Tartalékos volt a Honvéd, Botka, Baráth, Youla hiánya a bajnoki találkozókon is érezhető a vörös-feketék játékán, de ezúttal Prosser sem játszhatott, mert a találkozó előtt az NB III-as csapatban bizonyíthatott. A második először léphetett pályára kispestiként Lucas Ontivero, a Galatasaray kölcsönjátékosa. Első megmozdulásaként  „gólpasszt” adott Tóth Barnának, aki 5 méterről nagyon gyengén lőtt kapura, viszont később piros lapot kapott, mert kakaskodott Sesarral. A mérkőzésre érkeztek Dunaszerdahelyről szurkolók, akik többször is a „Ria,Ria, Hungária!” rigmussal biztatták kedvenceiket. S. Z. Felkészülési mérkőzésBp.Honvéd-DAC 0-2 Bp. Honvéd: Kemenes (Relu) – Ikenne-King, Ignjatovics (Miskei), Kosznics, Projics, Morgan, Hidi, Nagy G., Meza, Izazola (Ontivero), Palacios (Tóth B.)G.: Brasen (61., 84.)Kiállítva: Ontivero, ill. Sesar