Óriási lépést tett a Chelsea a bajnoki cím felé

London – Szertefoszlottak a Liverpool bajnoki álmai?

A találkozó előtt a Chelsea 9 ponttal előzte meg az Arsenalt, így gyakorlatilag hatpontos összecsapás volt ez az „ágyúsoknak”. Ennek ellenére a 13. percben a hazaiak szereztek vezetést. Diego Costa fejese még a kapufán csattant, de a kipattanóra Marcos Alonso érkezett a legjobb ütemben, aki a kapuba továbbította a labdát. Megoszlanak a vélemények arról, hogy vajon mennyire volt szabályos az, ahogy a gól előtt eltakarította Bellerint (a védőt le is kellett cserélni), azonban a játékvezető megadta a találatot.

A második félidőben Hazard a félpályáról indulva mindenkit megbolondított és fantasztikus gólt szerzett, amivel kettőre növelte a hazaiak előnyét. A 85. percben Cech hibáját használta ki Fabregas, aki az üres kapuba emelte a játékszert a kapus gólpassza után. A találkozó végén Giroud még szépíteni tudott, de a lényegi kérdések már korábban eldőltek.

Újabb helyről kapott méltó dicséretet Nagy Ádám – NB1.hu

A Chelsea előnye jelen pillanatban 12 pont a második Tottenham előtt. A Spurs este lép pályára a Middlesbrough ellen.

A Liverpool caz elmúlt időszakban a FA- és a Ligakupától is elbúcsúzott és most úgy tűnik, hogy a bajnoki álmai is végleg szertefoszlottak a Klopp-legénységnek. A liverpooli vörösök a Hull City vendégeként szenvedtek 2-0-ás vereséget.

Gólgazdag találkozó volt az Everton – Bournemouth összecsapás, ahol összesen 9 gól esett, 6-3-as elosztásban. A hazaiaknál Romelu Lukaku négyszer is eredményes volt.

Az utolsó Sunderland idegenben ütötte ki a tabellán előtte álló Crystal Palace gárdáját. A szombat esti mérkőzésen a Tottenham Harry Kane tizenegyes góljával 1-0-ra győzött az újonc Middlesbrough ellen. Az észak-londoni csapat ezzel a második helyen áll a tabellán, kilenc ponttal lemaradva az éllovas Chelsea mögött.

Premier League, 24. forduló

Chelsea–Arsenal 3–1 (Alonso 13., Hazard 53., Fabregas 85., ill. Giroud 91. )

Hull City–Liverpool 2–0 (N’Diaye 44., Niasse 84.)

Crystal Palace–Sunderland 0–4 (Kone 10., Ndong 43., Defoe 45+1., 45+3.)

Everton–Bournemouth 6–3 (Lukaku 1., 29., 83., 85., McCarthy 24., Barkley 90+4. ill., King 59., King 70., Arter 90.)

Southampton–West Ham United 1–3 (Gabbiadini 12., ill., Carroll 14., Obiang 45., Davis 52. – öngól)

Watford–Burnley 2–1 (Deeney 10., Niang 45+2. ill., Barnes 78. – büntető)

West Bromwich Albion–Stoke City 1–0 (Morrison 6.)

Tottenham-Middlesbrough 1-0 (Kane 59. -11-esből)