Nikolics találata is kellett a BL-gólcsúcs megdöntéséhez

Dortmund – 12 gól született a BVB–Legia összecsapáson.

Kedd este nyolc mérkőzést rendeztek a Bajnokok Ligája csoportkör 5. fordulójában.

Az E csoportban a CSZKA Moszkva döntetlent játszott a Leverkusennel, míg a Monaco legyőzte a Tottenhamet, és már biztosan továbbjutott a kvartettből első helyen, míg a londoni csapat búcsúzik a BL-től.

E csoport:

CSZKA Moszkva-Bayer Leverkusen 1-1

G.: Nacho (76.- 11-esből), ill. Volland (16.)

AS Monaco-Tottenham Hotspur 2-1

G.: Sidibé (48.), Lemar (53.), ill. Kane (52. -11-esből)

Az állás: 1. AS Monaco 11 pont, 2. Bayer Leverkusen 7, 3. Tottenham Hotspur 4, 4. CSZKA Moszkva 3

Az F csoportban a Borussia Dortmund–Legia Warszava összecsapáson két rekord is született:

– A Bajnokok Ligája történelmében ez volt az első olyan meccs, ahol az első 25 percben öt gól esett.

– A 2003. november 5-án lejátszott Monaco–Deportivo La Courna (8-3) után ezen a meccsen esett a legtöbb gól a Bajnokok Ligája történetében.

A magyar válogatott Nikolics Nemanja is kivette a részét a történelemírásból. A 75. percben csereként beálló támadó lőtte a mérkőzés 11. gólját, ami akkor a rekordbeállítást jelentette. A hosszabbításban aztán Marco Reus elvitte a showt, és a 12. góllal rekorddöntés lett a dologból. Az összecsapást a BVB nyerte 8-4-re.

A csoport másik mérkőzésén a Real Madrid 2-1-re győzött a Sporting otthonában, ezzel bebiztosította a továbbjutását.

F csoport:

Borussia Dortmund-Legia Warszawa 8-4

G.: Kagawa (17., 18.), Şahin (20.), Dembélé (29.), Reus (32., 52., 90+2.), Passlack (81.), ill. Prijovic (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolics (83.)

Sporting Lisboa-Real Madrid 1-2

G.: Adrien Silva (80.- 11-esből), ill. Varane (29.), Benzema (87.)

Az állás: 1. Borussia Dortmund 13 pont, 2. Real Madrid 11, 3. Sporting 3, 4. Legia Warszawa 1

A G csoportban a FC Köbenhavn-FC Porto összecsapás gólnélküli döntetlent hozott, míg a másik mérkőzésen az angol bajnok Leicester City 2-1-re győzött az FC Bruges ellen, és továbbjutott a csoportból. Claudio Ranieri csapata a csoportkör 5. fordulójában kapott gólt először a sorozatban.

G csoport:

FC Köbenhavn-FC Porto 0-0

Leicester City-FC Bruges 2-1

G.: Okazaki (5.), Mahrez (30. -11-esből), ill. Izquierdo (52.)

Az állás: 1. Leicester City 13 pont, 2. Porto 8, 3. FC Köbenhavn 6, 4. Club Brugge 0

A H csoportban a Juventus 3-1-re győzött Sevillában és továbbjutott a csoportból, a Lyon egy góllal diadalmaskodott a Dinamo Zagreb felett.