Nekiment a Vidi a VAR-nak és a bírónak az FTC elleni döntetlen után

Ugyanakkor fontos köszönetet is mondott a klub.

Végül nem bírt egymással vasárnap este a Mol Fehérvár FC és az FTC, a találkozónak 2-2 lett a végeredménye úgy, hogy a hazaiak egyenlítő találatát Dárdai Palkó a 89. percben szerezte.

Ez a találat a pontszerzés mellett azért is volt fontos, mert mutatta, hogy azért a szurkolók által többször (és többször jogosan) megkérdőjelezett küzdőszellem szikrái még bőven benne vannak a Vidi játékosaiban, meg azért is, mert az utána bekövetkező gólöröm megmutatta, a csapategységnek is vannak még ám bőven nyomai.

Erről egyébként Huszti Szabolcs, a fehérváriak szakvezetője külön szólt a találkozó utáni sajtótájékoztatón, kiemelte, hogy a játékosok öröme mellett az is nagyon tetszett neki, ahogyan a stábtagok is reagáltak az egyenlítésre.

És az első gól is külön téma volt, méghozzá Fiola Attila megmozdulása miatt, ezzel kapcsolatban kihangsúlyozta egyébként, hogy „passza extra volt, de Kastrati is úgy támadta a területet, ahogyan kellett”.

Huszti azt is elárulta, hogy azért nem mert örülni egyből ennek a találatnak, mert azt hitte, hogy les volt…

A mérkőzés széleskörű, fehérvári krónikájához hozzátartozik, hogy a klub honlapja igen erős vezércímet adott a mérkőzésről készült tudósításának, méghozzá a következőt:

„A VAR-szoba és Bognár játékvezető együtt sem tudta legyőzni a Vidit”

A klub a tudósításában a következőket írta a videóbíróval kapcsolatban kezdésként: „A 14. percben Ryan Mmaee tizenegyesével szerezték meg a vezetést a vendégek, Bognár játékvezető a VAR segítségével azután ítélt büntetőt, hogy Botka beadása után Lednev kezét érintette a labda (0-1).”

Tovább olvasva a beszámolót, idővel a következő részhez érkezik a tekintet: „Tíz perc múlva Schön került volna lövőhelyzetbe, Knoesterben úgy akadt el a labda, hogy az a kezét is érintette a ferencvárosi tizenhatoson belül, vizsgálta a VAR ezt a helyzetet is, de Bognár ezúttal nem ítélt büntetőt, majd nem sokkal később R. Mmaee húzta vissza másodpercekig Lednevet, de Bohdan talpon maradt, a sárga lap pedig utólag nem lett kiosztva.”

A Vidi egy másik cikkében külön megköszönte a híveinek a szurkolást, ennek a bejegyzésnek a nyitóképén a mérkőzésen a 30. születésnapját ünneplő Red Blu Devils szerepel…

A Vidi jelenleg a 8. helyen áll a tabellán, szerdán a 10. helyezett Újpest vendége lesz.

MOL Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 2-2 (0-1)