Négy gól az Újpest, öt a Kecskemét, hat a ZTE meccsén, ikszelt a Honvéd

Horváth Krisztofer is betalált a kecskemétieknél.

Négy NB I-es csapat is pályára lépett pénteken kora délután felkészülési mérkőzésen. A Kecskemét, az Újpest és a ZTE is győzött, míg a Honvéd döntetlent játszott az első Rijeka elleni meccsen – folytatás 17 órától.

Íme, a csapatok jelentései a találkozókról:

HONVÉD

"Mindkét csapat számára tetszetős meccskép született a festői Rijekában a 13 órás kezdetű felkészülési mérkőzésen, Krajcsovics korai gólja és Gajzler egyenlítő találata hozta a találkozó kulcspillanatait, így az egymás elleni mérlegben a délután öt órás összecsapás hozhat változást.

Az első percben szinte azonnal sikerült veszélyeztetnünk, az egykori Barcelona- és Milan-játékos Halilovic labdáját fülelte le Átrok, aki ígéretesen játszotta meg Kerezsit. Fiatal szélsőnk jó ütemben ugrott ki a bal oldali félterületből és közel 25 méterről lőtte rá, de a hazaiak kapus bravúrral ért le a bal alsóba.

Az 5. percben a magasan meghúzott védelmi vonalnak hála ismét sikerült labdát szereznünk, Doka gyűjtötte be a lecsorgót, és egy impozáns bökés után ugratta ki Krajcsovicsot, aki magabiztosan emelte el a kapuvédő felett 12 méterről a labdát. Ezzel megszereztük a vezetést (0–1).

A gól után mindössze két perc telt el és ismét helyzetbe kerültünk, Kerezsi forgatta meg a védőjét a tizenhatoson belül, a bal lábára cselezve pedig a hosszú alsót célozta meg, de Zadro bravúrral védett.

A 16. percben tizenegyest ítélt a játékvezető a Rijekának, Djuricin állt a labda mögé, de az erőtlenül jobb alsóba helyezett lövést Tujvel remek mozdulattal kiütötte. Nemcsak kapusunk, hanem asszisztensedzőnk is érezte az irányt, Damir Milanovic közvetlenül a rúgás előtt bekiabálta kapusunknak a labda útját, mely be is vált, így megőriztük egygólos előnyünket.

Másodedzőnk a találkozó után az alábbiakat mondta: „Többször láttam a Rijeka támadóját büntetőt lőni és mindig egy specifikus alapállásban fut neki és a bal oldalra szokta helyezni. A pálya a sok párharc miatt rosszabb minőségű volt és másképp állt oda ahogy szokott így volt egy megérzésem, hogy valami más fog most történni, lám, igazam lett”.

Az első játékrész folytatásában leginkább mezőnyben zajlott a játék, a legveszélyesebb hazai helyzetig a második félidő negyedik percéig kellett várni, amikor is Simcicet játszották meg a hazaiak a bal szélen, aki kiszorított szögből nyolc méterről lőtte bele a labdát a frissen becserélt Dúzsba.

Az 55. percben eltalálta a Rijeka a keresztlécet, Szabó Alexről pattant veszélyesen a Simcic ballal eleresztett lövésébe, de a szerencse ezúttal megtartotta az előnyünket.

Szűk negyedórával később sikerült az ellenfélnek kiegyenlítenie, egy sarokrúgást követően flipperezett a labda többször a felsőléc és a játékosok között, de Gajzler be tudta pofozni a kiszorított Dúzs mellett a jobb alsóba.

A mérkőzés végén kijelenthetjük, hogy igazságos döntetlen született, hiszen míg az első félidőt mi, addig a másodikat ellenfelünk dominálta végig. Lendületes, gyors váltásokkal teli széljátékot mutattunk, több kiemelkedő egyéni teljesítmény volt, elég példaként Tujvel kifogott büntetőjét, vagy Krajcsovics „bökését” említeni.

Folytatás 17 órakor!

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
HNK RIJEKA–BUDAPEST HONVÉD FC 1–1 (0–1)

Rijeka, zárt kapuk mögött

V: Antonio Melnjak (L. Pajic, M., Balen)
G: Gajzler (70.), ill. Krajcsovics (5.)

Rijeka: Zadro – Smolcic, Kresic, Dujmovic, Bodetic (Vlasenko, 62.) – Babic (Alvarez, 62.), Vrancic, Banda – Halilovic (Gajzler, 62.), Djuricin, Simcic
Vezetőedző: Sergej Jakirovic

Honvéd: Tujvel (Dúzs, a szünetben) – Szabó A., Klemenz, Török K. (Tamás K., a szünetben) – Doka, Mitrovic, Átrok, Benczenleitner (Kocsis G., 79.) – Krajcsovics, Kerezsi, Domingues (Menyhárt, 68.)
Vezetőedző: Dean Klafuric"

KECSKEMÉT

"Pénteken a cseh Teplice elleni felkészülési mérkőzéssel zárta a Belekben zajló munkát a Kecskeméti TE. Csapatunk szinte végig vezetett a mérkőzésen, így megérdemelt győzelemmel térhetnek haza játékosaink és stábtagjaink.

Csapatunkban pályára lépett a legutóbb Debrecenben szereplő, eredetileg az olasz Torino játékosának számító Horváth Krisztofer is, akinek megszerzésére előrehaladott lépéseket tett már klubunk, s hamarosan a finisébe is érhet az transzfer.

A kecskeméti akarat érvényesült játékban az első percekben, több lehetőség is kialakult a gólszerzésre, de Horváth lövését blokkolták, Szuhodovszki és Tóth pedig nem tudta eltalálni a kaput. Meddő kecskeméti mezőnyfölény jellemezte a folytatást is, ami a 20. percben góllá is érett. A Teplice tizenhatosánál sikerült labdát szerezni, majd Horváthoz került a játékszer, aki 16 méterről mesterien tekert a bal felsőbe (0-1). Nem kellett sokat várni az újabb gólra sem, tíz minutummal később Szuhodovszki ugratta ki Horváthot a bal oldalon, beadása után Tóth első lövését blokkolták, de az ismétlés már a jobb alsóban kötött ki (0-2). A kétszer 60 percesre tervezett találkozón elkezdett ezt követően éledezni a cseh csapat, a 35. percben Vargának kellett bravúrral védenie egy közeli lövést. A 42. percben büntetőt kaptak a sárga-kékek, de fölé szállt a lövés. A szépítés végül így is összejött a szünet előtt, az 55. percben Vargáról még kijött egy szabadrúgás, de a kipattanót már sikerült belőni (1-2).

Szünetben a csehek gyakorlatilag teljes sorukat lecserélték, de Szabó István is többet változtatott ezúttal. A második félidő is jobbára kecskeméti helyzeteket hozott, a 76. percben Nikitscher előbb a kapusba lőtt, majd a kipattanót ballal kapu fölé bombázta már. A 83. percben Katona került a kapussal szemben, de lábbal hárított a jól helyezkedő portás. A szöglet után már állva maradt ő is, a labda a tizenhatoson kívülre csorgott le, éppen Katona elé, aki jobbal, kapásból a bal felsőbe lőtt (1-3). A csehek eltalálták ezután még szabadrúgásból a kapufát, majd egy pontos fejessel szépíteni is tudtak (2-3). A hajrában több sanszunk is akadt lezárni a meccset, de a jó befejezések már hiányoztak, a győzelem azonban így sem forgott veszélyben.

FK Teplice (cseh I. osztály) – Kecskeméti TE 2-3 (1-2)

Felkészülési mérkőzés, Belek

KTE: Varga B. – Nagy K., Szabó A., Belényesi, Pejovics, Grünvald – Vágó, Szuhodovszki, Banó-Szabó – Horváth K., Tóth B.

Csere: Kersák (k), Varga Á. (k), Buna, Polyák, Meszhi, Hadaró, Katona B., Nikitscher, Bodor.

Gólszerzőink: Horváth K., Tóth B., Katona B."

ÚJPEST

"Jakobi duplájával és Antonov góljával fordítottunk a második félidőben. Ezzel 3-1-es győzelmet arattunk az edzőtábor utolsó felkészülési mérkőzésén. Gólszerzőink: Jakobi ( 67', 80') ; Antonov (85')"

Ez volt az újpestiek összeállítása:

ZTE

"Felnőtt férfi labdarúgócsapatunk péntek délután játszotta az év második barátságos edzőmérkőzését, melyen a Gyirmót FC Győr csapatát fogadtuk.

Első félidő:

Összeállítás: Demjén – Huszti, Mocsi, Csóka, Bedi – Sankovic, Szendrei – Manzinga, Szalay, Gergényi (10’ Meshack)- Ikoba

A mérkőzés kiegyenlített mezőnyjátékkal indult, mindkét csapat harcolt az összecsapás első góljának megszerzéséért. Az első nagyobb lehetőség előttünk adódott, Huszti adta be messziről Ikobának, azonban az ellenfél blokkolta az ígéretesnek tűnő helyzetet.

A 16. percben megszereztük a vezetést Manzinga révén, aki egy remek egyéni akció végén a tizenhatos vonaláról lőtt a kapuba. (1-0)

A gólt követően a mieink dominálták a mérkőzést, több szép helyzetet is sikerült kialakítani.

A 24. percben szabadrúgáshoz jutottunk, Szendrei baloldalról csavarta a hálóba a játékszert. (2-0)

Ezt követően két nagyobb lehetőség is adódott a Gyirmót előtt, de gólt nem sikerült szerezniük a mérkőzés első felében.

Második félidő:

Összeállítás: Demjén (60’ Gyurján)- Huszti, Mocsi, Csóka, Bedi – Sankovic, Szendrei – Klausz, Szalay, Meshack – Németh D.

A második játékrész elejét is mi domináltuk: a 47. percben Meshack tört kapura, a labda nem sokkal ment fölé.

A 62. percben Szendrei kapott egy kulcspasszt Szalaytól a tizenhatoson belül, a labda a kapus lábán megpattanva jutott a hálóba. (3-0)

A 70. percben szinte teljes sort cseréltünk, a következő összeállításban folytatódott a mérkőzés: Gyurján – Lesjak, Safronov, Gergely, Májer – Papp Cs, Kovács B., Denys, Boros – Klausz, Németh D.

Három perccel később Németh Dániel próbálkozhatott, a vendég hálóőr bravúrral védte a lövést. A 77. percben fiatal játékosunk, Papp Csongor szerzett szépségdíjas találatot, tizennyolc méterről talált a jobb sarokba. (4-0)

Az utolsó tíz perc kezdetén Pethő Bence megszerezte a vendég csapat a szépítő találatát. (4-1) Pár minutummal később, a 87. percben Berki István tizenegyesből szerezte meg a Gyirmót második találatát. (4-2)

Gólokban gazdag edzőmérkőzést játszottunk tehát a Gyirmót csapata ellen, melyből mi jöttünk ki győztesen.