Nagyon nyerni akart a Kecskemét, örök igazság a Honvéd-edzőtől – reakciók

Szabó István és Dean Klafuric értékelt.

Mint ahogy korábban már beszámoltunk róla, a Kecskemét felkészülési meccsen pénteken 3-2-re verte a cseh Teplicét, míg a Honvéd először 1-1-es döntetlent játszott a Rijekával, majd néhány órával később 2-0-ra kikapott a horvát csapattól.

A mérkőzések után a vezetőedzők értékelték a látottakat.

Szabó István (Kecskemét): "Ahogy a többi felkészülési mérkőzést, úgy ezt sem értékeljük túl, persze egy győzelem mindig jót tesz egy csapat önbizalmának. A lényeg azonban az volt, hogy 60 és 90 perces terhelést is kapjanak a játékosok. Az utóbbi két hétben összesen öt edzőmeccset játszottunk, ehhez jött 12 edzés, külön öröm, hogy sérülés már nem jött közbe az edzőtáborban. Kitűnő pályákon és környezetben, jó időjárási körülmények között dolgozhattunk, utóbbi különösen sokat számít, hiszen könnyebb új dolgokat is gyakorolni, tanulni. A mai meccs kapcsán azt tudom mondani, hogy kezd frissülni a csapat, tudtunk szerezni három gólt, de még mindig kaptunk kettő elkerülhetőt. Jobban kell majd koncentrálni, javítani kell az együttes védekezésünket, sok mindenben kell fejlődni az első bajnoki meccsig. Összességében megérdemelten nyertünk, a stáb és a játékosok is azt akarták, hogy győztesen térjünk haza. Nem adtuk fel akkor sem, amikor ólomlábakon jártunk, kétszer is vezettünk két góllal, akár előbb is lezárhattuk volna a meccset. Csak köszönettel tartozhatunk ezért a tíz napért, mert nagyon hasznos edzőtáboron vagyunk túl."

Dean Klafuric (Honvéd)Nem mondok újat azzal, hogy nincs két egyforma meccs a labdarúgásban. Ez nem történt máshogy ezúttal sem. Az első találkozón nagyon jól mozogtunk, főleg az első 45 perccel voltam elégedett. Jó munkát végeztünk a támadó harmadban, kombinatív és látványos támadójátékot tudtunk bemutatni. A látottak alapján talán jobb eredményt érdemeltünk volna, mint 1–1, de ilyen a futball. Az volt a célunk, hogy mindenki elegendő játéklehetőséget kapjon. A második mérkőzésen az erősebb Rijekával álltunk szembe. Többet is birtokolták a labdát, mégis elégedett voltam az első félidőben a letámadásunkkal és, hogy több lehetőségünk is volt megszerezni a vezetést, de sajnos a kapu előtt nem a megfelelő döntéseket hoztuk. Hangsúlyozni szeretném, hogy nem rossz döntéseket, hanem nem megfelelőket. Ráadásul úgy gondolom, hogy nagyon szerencsés gólt szerzett riválisunk a félidő utolsó percében. A végén szerettünk volna egyenlíteni, ez most nem jött össze, rendkívül zártan és fegyelmezetten védte a kapuját a Rijeka. Az elmúlt három mérkőzésen nyertünk az Osijek ellen, döntetlent játszottunk a Rijekával, majd kikaptunk tőlük. Ez nem rossz mérleg, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy ellenfeleinknek mi voltunk az utolsó lépcső a bajnokság indulása előtt. Bár az edzőmérkőzéseken az eredmény másodlagos, nem lehetünk elégedettek, ha vereséget szenvedünk, akkor sem, ha tudjuk, hogy még mindig csak a januári a felkészülési időszak közepén járunk, készülnünk és fejlődnünk kell a következő két héten. Nekünk most az a legfontosabb, hogy a saját céljainkat teljesítsük, ami egyértelműen az, hogy a bajnokságra készen álljunk.”

Az NB I-et január 29-én a MOL Fehérvár FC ellen folytató Kecskemét ezzel befejezte a törökországi edzőtábort, az Újpest elleni, szintén január 29-i rajtra készülő kispestiekre kedden még vár két meccs Horvátországban.