Nagyon kitömték a Vasast az oroszok Ausztriában

Dietersdorf - Rövidzárlat is okozta az angyalföldiek vesztét.

Rosszul kezdte a meccset az orosz élvonalban szereplő klub ellen a Vasas, hiszen 23 perc után már 3-0-ra vezetett az ellenfél. A 6. percben jött az első gól, amikoris egy kapu előtt eladott labdát lőttek be közelről az oroszok, 12 perccel később egy 16 méteres szabadrúgás után kötött ki a hálóban a labda. A harmadik találat szinte azonnal jött, egy bal oldali beadás után fejesgóllal növelte előnyét az Amkar, amely a 28. percben sem hibázott, így egy rosszul sikerült első félórát követően 4-0-ra vezetett az orosz együttes.  A folytatásban picit összeszedte magát a Vasas, Lázoknak volt egy veszélyes fejese, ami kapufára ment.  Fordulás után már kiegyenlítettebb lett a csata a végig agresszívan és gyorsan futballozó Amkarral szemben. Egy gól még így is született, így 5-0-s vereséget szenvedtek egy jobb erőt képviselő klubbal szemben, igaz, a különbség a látottak alapján némileg túlzó – jelentette a klub honlapja. Vasas-Amkar Perm 0-5VASAS: Hermány – Bori (Preklet, 75.), Pajevics (Tamás, 75.), Grúz, Hangya (Gál, 75.) – Vida (Kenesei, 75.), Berecz – Czvitkovics, Vass, Lázok – Novák (Ádám, 60.). Vezetőedző: Szanyó Károly Tőzsér bejelentette a távozását, több klub is hívja

EL: gondjaik vannak az FTC EL-ellenfeleinek

NB I: brutális veszteséget halmoztak fel a csapatok, csak öt csapat nyereséges