MTK-Budafok: a végén jött a dráma – GÓLOK TÖRTÉNETE

Parádék kapásból a lapok estéjén.

MTK-BUDAFOK 1-2

Fővárosi meccsel, a két újonc összecsapásával kezdődött az NB I 6. fordulója, az Új Hidegkuti Stadionban nagyjából 1500 néző előtt az MTK a Budafokot fogadta. A vendégek már a 3. percben örülhetettek, a jó formában lévő Skribek Alen lőtte ki a jobb alsót. A folytatás sok sárga lapot (szám szerint nyolcat) és néhány nagy védést hozott, aztán a 75. percben szinte a semmiből egyenlítettek Miovski remek góljával. Hat perccel később Husztit kiállította a játékvezető, ám nem adta fel a Budafok, a hajrában, a lefújás előtt pedig Ihrig-Farkas megszerezte a győztes gólt.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: NEM ROPPAN ÖSSZE A BUDAFOK

Huszti kiállítása miatt az utolsó szűk negyedórára emberhátrányba került a vendéggárda, ám nem roppantak össze, és a végén ők döntötték el a meccset. Ez volt Csizmadia Csaba legénységének első idegenbeli sikere a szezonban, az MTK zsinórban harmadszor kapott ki.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: PÓSER DÁNIEL

Póser Dániel nélkül valószínűleg nem lett volna budafoki siker: az első és a második félidőben is Gera lövését védte nagy bravúrral, a távoli próbálkozásoknál is helyén volt az esze és a szíve. Az MTK bombatalálatánál tehetetlen volt.

3. perc: Egy szabadrúgás után az MTK tizenhatosán kívülre pattan a labda, Skribek lő kapásból, próbálkozása a kapuban köt ki. 0-1

75. perc: A budafoki védők nem tudtak felszabadítani, Miovski fordul rá 16 méterről, gyönyörű gól. 1-1

88. perc: Gyors kontrát vezet a Budafok, Medgyes szökteti Ihrig-Farkast, aki megszerzi a győztes találatot. 1-2

Az MTK a Puskás Akadémiához látogat, a Budafok a DVTK-t fogadja a válogatott szünet után.

MTK Budapest–Budafoki MTE 1-2 (0-1)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1573 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Becséri, Buzás, Berke, Urbán)

gólszerző: Miovski (73.), illetve Skribek (3.), Ihrig-Farkas (88.)
sárga lap: Kata (17.), Gera (32.), Herrera (53.), Schön (64.), Miovski (79.) illetve Oláh (11.), Szabó (12.), Huszti (40., 81.)
piros lap: Huszti (81.)

MTK Budapest: Mijatovic – King (Balázs, 61.), Nagy, Tiago, Herrera – Palincsár (Lencse, 45.), Kata, Mezei (Kanta, 86.) – Gera, Bíró (Miovski, 61.), Schön. Vezetőedző: Michael Boris
Budafoki MTE: Póser – Huszti, Romics, Vaszicsku, Medgyes – Micsinai, Oláh – Skribek (Ihrig-Farkas, 70.), Kulcsár (Lőrinczy, 70.), Szabó (Margitics, 83.) – Kovács (Mervó, 90.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba