MK: Hatalmasat bukott Siófokon a Honvéd

Siófok - Az utolsó percekben adták le a mérkőzést.

A Siófok szakadó hóesésben fogadta a Honvédot, a nem túl futballbarát időjárás ellenére azonban megtartották a meccset. A fővárosiaknak a 17. percben Davide Lanzafame szabadrúgása után Heffler Tibor fejjel szerzett vezetést, majd a 26. percben Banó-Szabó Bence lapos beadását Eppel Márton lőtte a kapuba (0–2). Az NB I előző kiírásának bajnoka a továbbiakban is sokat támadott, többet birtokolta a labdát, ám nem tudta növelni az előnyét.

Az utolsó tíz percet aztán megnyomta az NB II-es gárda, nem is akárhogyan. A 82. percben Petneházi Márk tizenegyesből szépített, majd a 90. percben Gál Mátyás egy szögletet váltott gólra, beállítva ezzel a 2–2-es végeredményt, így egy magabiztos győzelmet adtak le, és sokkal nehezebb visszavágóra számíthatnak.