Mezőkövesd-Kisvárda: kemény csata után pontosztozkodás

Nem szakadt meg a csapatok sorozata.

Mezőkövesd-Kisvárda 1-1( 0-0)

A MECCS KULCSMOMENTUMA: CAMAJ KIHAGYOTT BÜNTETŐJE

A Kisvárda montenegrói támadója a 66. percben 1-0-ás vendég vezetésnél  tizenegyest hibázott. Piscitelli Bravúrosan védte a lövést. Ez döntő momentum volt. Tizenkét perc alatt megnyerhette volna a mérkőzést a Kisvárda. Végül meg kell elégedniük az egy ponttal.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: KUTTOR ATTILA ÉS PISCITELLI

A kövesdi tréner jó érzékkel cserélt a második félidőben. A pályára küldött Lakveheliani-Bobál duó összehozta az egyenlítést. Pesze nagyban kellettek Piscitelli védései is. Összességében rászolgált az egy pontra a Mezőkövesd.

54. p: Camaj labdáját Navrátil egyből középre tette. Beadása megpattant egy hazai játékoson, a labda Ilievszki elé került, aki 5 méterről talált a kövesdi kapuba. 0-1!

80. p: Lakveheliani beadását Bobál Gergely védőjét megelőzve fejjel értékesítette. 1-1!

Az NB I 14. fordulójában a Mezőkövesd ismét otthon játszik. Kuttor Attila együttese a Kecskemét csapatát fogadja, míg a Kisvárda Felcsútra látogat.

OTP Bank Liga, 13. forduló:
Mezőkövesd Zsóry FC-Kisvárda Master Good 1-1 (0-0)

Mezőkövesd, v.: Csonka
gólszerzők: Bobál G. (81.), illetve Ilievski (54.)
sárga lap: Lukic (67.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai, Pillár, Lukic, Vajda – Karnyickij – Cseri (Brtan, 78.), Da. Babunski (Lakveheliani, 78.), Besirovic (Kis, 72.) – Molnár G. (Bobál G., 72.), Drazic (Schmiedl, 90.
Kisvárda Master Good: Hindrich – Melnyik, Széles, Kovacic, Leoni (Peteleu, 50.) – Karabeljov, Ötvös – Navrátil (Asani, 77.), Makowski, Camaj (Vida, 77.) – Ilievski

Az mti beszámolója:

Mindkét együttes lendületesen kezdett, de az iram rövidesen alábbhagyott. Előbb a Kisvárda helyezte nyomás alá a hazaiakat, aztán viszont a vendégegyüttes visszahúzódott a saját térfelére. A félidő derekán ismét átvette a kezdeményezést a várdai csapat, gólt azonban nem sikerült szereznie. A szünethez közeledve egyre alacsonyabbá vált az iram és kicsit romlott a színvonal is, így gól nélküli döntetlennél vonultak az öltözőbe a felek.

Fordulás után viszonylag hamar megszerezte a vezető gólt a Kisvárda, amely alig negyedórával később tizenegyeshez jutott, de Camaj nem célzott pontosan, Piscitelli kapus szép vetődéssel hárította a jobb sarokba tartó labdát. Kisvártatva cserékkel frissítette a hazaiakat Kuttor Attila vezetőedző, az egyik padról beküldött játékosa pedig főszereplővé vált, Bobál Gergely ugyanis nyolc perccel a pályára lépése után fejjel egyenlített. A Kisvárda a hajrában még megpróbálta a maga javára fordítani a mérkőzést, de nem járt sikerrel, többek között Piscitelli védéseinek is köszönhetően.