Megvan az Újpest reménysége

Rogan nem hisz a szerencsében.

Mint ismert, 1-1-es döntetlent játszott a Budafok vendégeként az Újpest. Predrag Rogan a lila-fehér klub vezetőedzője a mérkőzés után elmondta, hogy ugyan győzni szerettek volna, de az egy pont is felér egy kisebb sikerrel. Így értékelt a találkozó után.

,,Azt hiszem egy nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, tisztában voltunk vele, hogy egy nagyon jó csapat ellen léptünk pályára, egy nagyon jó edző ellen. Ennek ellenére győzelmi szándékkal léptünk pályára, ám egy ponttal távoztunk. Jelen helyzetben minden pont nagyon fontos, de ez az egy kicsit kevés. Szeretném megdicsérni a játékosaimat, akiken láttam, hogy folyamatosan küzdenek és futnak és igyekeznek tartani a labdát. Vannak dolgok, amiken javítanunk kell, de jelen helyzetben minden pont egy kisebb győzelemmel ér fel. Benne volt a meccsben a győzelem, látható volt, hogy az Újpest nem védekezésre rendezkedett be, hanem próbált támadólag fellépni. Megismétlem, egy nagy jó csapat ellen léptünk pályára, így az 1-1-es eredményt igazságosnak érzem."

Predrag Rogan elmondta továbbá, hogy nem hisz a szerencsében, csak a kemény munkában, amit látni lehetett a játékosain. Nem érzi úgy, hogy ők lettek volna a szerencsésebbek, mert megvoltak a lehetőségeik. Hozzátette, hogy a végéig kell bírni a találkozót, azonban az egy hónaposan kihagyás miatt érthető, ha a meccs végére elfárad a csapat. Mitrovicra nem haragszik az összehozott tizenegyes miatt, elmondása szerint ez benne van a futballban és annak ellenére, hogy nem látta tisztán a szituációt, elfogadja a játékvezető ítéletét.

Felkészült a Budafok, ismét előtérben a tehetség – reakció – NB1.hu

Az nb1.hu az alábbi kérdéseket tette fel az Újpest vezetőedzőjének:

,,Csongvai Áron hetek óta húzóember az Újpestben, a Budafok ellen pedig az első NB I-es gólja is megszületett. Milyen pályafutást jósol neki?"

,,Szerintem nagyon megérdemelte a gólt, mert minden nap, minden héten küzd az Újpestért. Az előző mérkőzéseken nem mindig a saját posztján játszott. Volt, hogy belső védőt kellett játszani, volt, hogy jobb hátvédet, egyik sem az igazi posztja. Élvezi a bizalmamat, látom rajta, hogy igyekszik, szeretnék minél több lehetőséget adni neki. Megérdemelte a mai sikert, jó srác, jó játékos, szívét lelkét beleadja. Mindenképpen ő az Újpest egyik jövőbeli reménysége."

,,A mérkőzés előtt aláírta volna-e az 1-1-es döntetlent?"

,,Nem. Az Újpest egy olyan nagy múltú klub, ami mindig győzelmi szándékkal lép pályára. Nem számít az sem, hogy sok nehézségen mentünk keresztül, akkor is győzni megyünk mindenhova. Ettől függetlenül néha úgy alakulhatnak az utolsó percek, hogy megelégszünk az egy ponttal is."

ELŐZMÉNYEK:

Budafok-Újpest 1-1 (0-0)

A 13. forduló nyitómeccsén az újonc Budafok az Újpestet fogadta. A két gárda augusztusi bajnoki 1-1-es döntetlennel végződött a Szusza Ferenc Stadionban, és ezt az eredményt lemásolták a mérkőző felek. Az első félidőben nem sorjáztak a nagyobbnál nagyobb helyzetek. Aztán a szünet után egy tizenegyessel szerezte meg a vezetést Csizmadia Csaba csapata, de a lila-fehérek néhány perccel később egalizálni tudtak. A mérkőzés végén balszerencséje volt a hazaiaknak, hiszen kétszer a kapufát találták el. A budafokiak és az újpestiek is zsinórban második bajnokijukon végeztek döntetlenre.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A MÁSODIK KAPUFA

Takács a hosszabbításban egy sistergős lövést eresztett meg, Pajovics hiába nyújtózott, nem tudott védeni, de szerencséje volt az újpesti kapusnak, hiszen a kapufa segített.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SZAKÁLY PÉTER

A rutinos játékos mentése nagyon kellett az első kapufa után, ezzel a megmozdulással pontot mentett a csapatának. Emellett nagyon hasznosan futballozott Szakály.

54. perc: Egy szöglet után Kulcsárral szemben szabálytalankodtak az újpesti tizenhatoson belül. A játékvezető tizenegyest adott, amit Kovács váltott gólra (1-0).

59. perc: Simon végzett el egy sarokrúgást, a labda Csongvait találta meg, a lila-fehérek futballistája pedig a kapu jobb oldalába fejelt (1-1).

KÖVETKEZŐ FELADAT

Az Újpest a következő fordulóban a Puskás Akadémiát látja vendégül, míg a Budafok a MOL Fehérvár otthonában vizitál.

Budafoki MTE-Újpest FC 1-1 (0-0)