Megmondta a Juve csillaga, ott van-e a helye a Fradinak a BL-ben – REAKCIÓK

Kiderült, hogy fertőzött-e az FTC védője.

A rendes játékidő leteltével még ikszre állt a Ferencváros a Juventus otthonában, de az olasz bajnok a ráadásban Álvaro Morata góljával végül begyűjtötte a három pontot. Nem érdemtelenül, de az is igaz, hogy a magyar bajnok is alaposan megdolgozott legalább egy pontért. Érthető, hogy a lefújás után az FTC labdarúgói csalódottan értékeltek a mérkőzést közvetítő M4 Sport kameráinak.

Myrto Uzuni, a Ferencváros gólját szerző albán légiós nagyon csalódott volt a lefújás után.

„Nagyon csalódott mindenki az eredmény miatt, Szeretném megköszönni a csapattársaimnak, mert mindent megtettünk, de ilyen a labdarúgás. Egy nagyon nagy csapattal találkoztunk, tudjuk, hogy milyen szintet képvisel a Juventus, tudtuk, hogy folyamatosan koncentrálni kell, de mondom, ez a labdarúgás. A csapat teljesítményével elégedett vagyok, szerintem remek munkát végeztünk. A gólom miatt boldog vagyok, hiszen a koronavírus után még erősebben térhettem vissza, és mindent megtehettem a csapatért, amelyben nagyon jól érzem magam.”

Botka Endre csereként állt be, a szélső védő úgy érzi, hogy a döntetlent mindenképpen megérdemelte volna a Ferencváros. Botkáról egyébként Szerhij Rebrov azt mondta a Honvéd elleni győzelem után az nb1.hu-nak, hogy el kellett különíteni, mert kontaktszemély volt, de mivel tegnap játszott, nyilvánvaló, hogy negatív mintát produkált.

El kellett különíteni a Fradi magyar válogatott védőjét – NB1.hu

„Nem voltak olyan komoly helyzeteik, amelyek alapján azt mondhatnánk, hogy ez a meccs az övék volt, és megérdemelten győztek, én azt gondolom, hogy az iksz egy teljesen reális eredmény lett volna, ezért különösen sajnálatos, hogy az utolsó percekben kaptuk ezt a gólt. Nagyon kompaktul védekeztünk végig, igaz, az elején nem volt sokat nálunk a labda, de nem tudtak kialakítani olyan helyzeteket, hogy egy az egybe vihették volna a labdát Dénesre. A második félidőben voltak hibáink, de azt gondolom, hogy ez volt az eddigi legjobb mérkőzésünk.

Juve-Fradi: a győztes gólt titka – REAKCIÓK – NB1.hu

A Juventus győztes gólját szerző Álvaro Morata is belátja, hogy egy kis szerencse is kellett a góljához és csapata győzelméhez, amelyet egy nagyon taktikusan, jól játszó ellenfél ellen szerzett meg az olasz bajnok.

„Mondhatom, hogy talán szerencsém volt. Néha nincs velünk a szerencse, most viszont velünk volt. A legfontosabb, hogy gólt sikerült szereznem, hogy megvan a három pont, megvan a győzelem, így örülhetünk ennek. Ha pontokat vesztettünk volna, lehet, hogy éjjel nem tudtam volna aludni, de így, megyek haza a családomhoz és jó éjszakám lesz… Szerintem a Ferencváros egy tökéletes mérkőzést játszott a saját szempontjából: jól védekezett, kontrákra rendezkedett be és jól is támadott. Nagyon jól felkészültek, amikor nem volt náluk a labda, jól védekeztek, amikor pedig náluk volt, érződött, hogy milyen képzett csapat, de a BL-be nem kerülhetsz úgy, hogy nem vagy kellően képzett. Ezért is örülünk, mert itt a Bajnokok Ligájában minden mérkőzés nehéz, ez is az volt.”

JUVENTUS-FERENCVÁROS 2-1

Nagyon sokáig úgy tűnt, hogy a Ferencváros elhoz egy pontot Torinóból, azonban Morata a hosszabbításban eldöntötte a találkozót. A Fradi szerezte meg a vezetést az első félidőben, nagyon sokáig szorongatta is az olasz sztárcsapatot. Amennyiben a második gól nem születik meg, Dibusz Dénes lett volna a meccs embere, de ilyen a kapussors, ha hibázik a hálóőr, akkor gólt lő az ellenfél. A budapesti mérkőzésen is benne volt két gólban, ahogy most a második Juve találatban is. Ennek ellenére remekül védett, sőt még Ronaldo lábáról is levarázsolt egyszer a labdát, egy lélektanilag nagyon fontos pillanatban, ezzel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a csapata ne szaladjon bele egy nagyobb vereségbe.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: ÁLVARO MORATA

A 62. percben állt be, Pirlo érezte, hogy szüksége van rá. Az ő gólja döntötte el a meccset és ezzel a három pont sorsát is.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A JUVENTUS MÁSODIK GÓLJA

Nagyon közel állt a pontszerzéshez a Ferencváros, azonban Morata nem kegyelmezett a 92-ik percben. Amennyiben sikerült volt a zöld-fehér alakulatnak a pontszerzés, akkor egy hatalmas lépést tehetett volna az Európa-liga Play Offjának irányába.

BL: hazai öröm a magyaros csapatok rangadóján – EREDMÉNYEK, TABELLÁK – NB1.hu

19. perc: Tokmac adott középre a jobb oldalról, a labda megpattant Danilón, majd Uzuni a jobb alsóba lőtt az ötösről. 0-1

Streamable Video

Watch this video on Streamable.

35. perc: Cuadrado passza után a tizenhatos elől a bal alsóba lőtt Ronaldo. 1-1

90+2. perc: Cuadrado adott középre, majd a bal sarok környékéről kapura fejelt Morata, a labda becsorgott Dibusz lába között. 2-1

A következő fordulóban a Dinamo Kijevet látja vendégül a Juventus, míg a Fradihoz a Barcelona látogat.

JUVENTUS (olasz)–FERENCVÁROS 2–1 (1–1)
Torino, Allianz Stadion, zárt kapuk mögött. V: Siebert (német)
JUVENTUS: Szczesny – Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro – McKennie (Kulusevski, 62.), Bentancur (Rabiot, 83.), Arthur (Ramsey, 83.), Bernardeschi (Chiesa, 62.) – Dybala (Morata, 62.), C. Ronaldo. Vezetőedző: Andrea Pirlo
FTC: Dibusz – Blazic, Frimpong, Dvali – Lovrencsics G. (Botka, 74.), Sigér D. (Laidouni, 74.), Somália, Heister – Zubkov (Isael, 70.), Uzuni, Nguen (F. Boli, 70.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Gólszerző: C. Ronaldo (35.), Morata (90+2.), ill. Uzuni (19.)

DINAMO KIJEV-BARCELONA

A Barcelona 4-0-ás, kiütéses győzelmet aratott a Dinamo Kijev vendégeként. Az első játékrészben nem született gól, azonban a másodikban beindult a katalán henger. Dest kezdte a gólgyártást, ami Braithwaite folytatott egy duplával, a végeredményt pedig Griezmann állította be.