Volt csapattársa házát rakéta találta el.
Sajnos még mindig tart a háború Ukrajnában, melynek hatásai a sport világában is éreztetik hatásukat. Az orosz sportolókat és válogatottakat (több esetben a fehéroroszokkal együtt) gyakorlatilag majdnem mindegyik tagszövetség eltiltotta már, de van még szegmens, amire oda kell figyelni.
Mégpedig arra, hogy a világ számos pontján sportoló ukrán férfiak bizony hadkötelesek az ukrán szabályok szerint.
És igaz ez Artem Odincovra, a Kisvárda légiósára is, akinek tizenhárom évesen a kelet-ukrajnai háború miatt kellett elhagynia családja donecki otthonát. Most viszont Magyarországon maradna. Odincov 2020 nyarán Munkácsról került Kisvárdára.
„Gyerekként, a családom nélkül mentem Mariupolba a harcok elől. Mondhatni, akkor váltam felnőtté. Mindennap beszéltem édesanyámmal, ám nagyon megviselt az az időszak. Abból merítettem erőt, hogy labdarúgó akartam lenni. Fiatalon felmértem, ha nem teszem oda magam, nem valósul meg az álmom. A családom mindent alárendelt annak, hogy labdarúgó legyek, nagyra értékeltem az erőfeszítéseiket, hálás vagyok nekik” – mesélt a múltról a kapus a Nemzeti Sportnak.
A jelenlegi helyzetről a következőket mondta:
„Mindennap olvasom a híreket, általában esténként jut rá időm. Hatással vannak rám, de a feleségem rengeteget segít, hogy elterelje a gondolataimat a sok szörnyűségről. Átérzem azoknak a helyzetét, akik menekülni kényszerülnek, ugyanis korábban már jártam az ő cipőjükben. Kétezertizennégyben tizenhárom évesen a kelet-ukrajnai háború miatt kellett elhagynom a szülővárosomat. Borzasztó volt eljönni Doneckből.”
És akkor az a címben is emlegetett katonai behívó… Azt tudni kell, hogy a szülei Doneckben maradtak, mert ott építették fel a családi házukat, akikkel mindegyik nap tartja a kapcsolatot.
„A környéken mindenkit megvisel a háborús helyzet, ám abban a régióban nyolc éve még nehezebb időszakot éltek meg az emberek. Hatalmas volt a létbizonytalanság, nem lehetett tudni, mi lesz a munkahelyekkel, az iskolarendszerrel, minden megszűnt. Édesapámat egyelőre nem sorozták be katonának. Egyébként én már megkaptam a behívómat, de egyelőre Magyarországon maradok. Borzasztó a helyzet Ukrajnában. Korábbi lakhelyemen, Mariupolban például nincs élelem, ivóvíz, mindennap lőnek, lőnek és lőnek. Megszűnt az a futballklub, amelyben játszottam, a stadion sem áll már, és a kollégiumnak is annyi. Tudok olyan korábbi csapattársamról, akinek a házát rakéta találta el, a családja hajléktalan lett, az egyik kis faluban húzzák meg magukat. Az pedig a nemzetközi hírekbe is bekerült, hogy a helyi gyerekkórházat lebombázták. Nagyon felbőszít ez a helyzet, utálom az egészet!”
Odincov elmondta még, hogy a Kisvárda további ukrán játékosaival az öltözőn kívül szoktak beszélgetni a háborúról, a nem ukrán társaik meg rengeteget segítenek nekik.
Az interjút így fejezte be:
„Kisvárdán található a Híd Kárpátaljáért segélyprogram egyik gyűjtőpontja, ahová rendszeresen viszünk olyan adományokat, amilyenekre szükség van. Igyekszünk kivenni a részünket a segítségnyújtásból, csapattársam, Bohdan Melnik Ukrajnából menekülőket is befogad a házába.”
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)