nb1.hu

Matyika, az FTC sztárigazolása hamarosan 90 percen keresztül vezetheti győzelemre a zöld-fehéreket

Továbbra is parádézik.

Eddig parádésan teljesít Magyarországon Matheus Saldanha, az FTC legújabb igazolása. A Petizan Beogradtól megszerzett támadó eddig összesen 90 percet töltött a pályán magyar tétmeccseken. A brazil csatár két bajnokin és egy kupameccsen bizonyíthatott, ezeken a mérkőzéseken hat gólt szerzett.

Vasárnap, a Puskás Akadémia ellen, 0-0-s állásnál a 64. percben küldte őt pályára Pascal Jansen vezetőedző Varga Barnabást váltva. A támadó meghálálta a bizalmat: a 65. és a 82. perc között mesterhármast szerzett, az FTC pedig 3-0-ra győzött.

Jansen a meccs két hőséről, Hornyák fatális hibákról beszélt – reakciók

A nagy kérdés viszont az, hogy mikor tud 90 percen keresztül a csapata rendelkezésére állni. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Pascal Jansen az ezzel kapcsolatos kérdésekre is válaszolt.

„Nagyon keményen dolgozik, hogy belerázódjon a napi munkába, de óvatosnak kell lennünk, nagyon fontos a fokozatosság elvét betartanunk. Tudjuk, hogy különleges minőséget képvisel a keretünkben, és jó úton halad afelé, hogy kilencven percet is játszhasson.”

Kubatov Gábor, az FTC elnöke a Facebookon, magyar becenevén szólítva, Matyikának nevezte a brazil gólgyárost.

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC