Most akkor, hogy is van ez?
Minden ember téved vagy hibázik!
Téved és hibázik a tulajdonos, az edző, a játékos, az újságíró, a politikus és a szurkoló is, meccseken és a hétköznapokban is egyaránt, ezért vagyunk emberek és nem gépek – szerencsére.
Ám a játékvezetői tévedések nagyon bosszantóak voltak mindig is (pláne akkor, ha ugyanolyan szabálytalanságért egy mérkőzésen belül csak az egyik csapatot sújtják), hiszen azok nagyon sokba tudnak kerülni anyagilag és érzelmileg egyaránt. És még bosszantóbbak tudnak lenni most, hogy bevezették a videobírós rendszert, a VAR-t.
Ennek köszönhetően már van idejük a játékvezetőknek és a VAR-t üzemeltetőknek alaposan, többször is visszanézni, kinagyítani a kétes eseteket, míg korábban a játékvezetői csapatnak, élükön a fő sporival, helyben és egyből kellett döntést hozniuk, bár partjelzői jelzésre, ha a játék még nem folytatódott, lehetett még korrigálni adott esetekben.
Szóval az NB I-ben is dübörög már a VAR, aminek segítségével néha olyan hosszan hoznak meg ítéleteket, hogy az embernek közben vagy égnek áll a haja vagy visszanő, de VAR-nak köszönhetően kialakultak az olyan gólörömök, amiket felesleges és így fájó volt átélni, de az az eddig képtelennek tűnő helyzet is előállt, hogy egy gólnak van, hogy kétszer lehet örülni. Ez utóbbi mondjuk eléggé fain tud lenni.
A VAR hatása mellett viszont nem szabad elfelejteni a legfontosabbat, mégpedig azt, hogy a végső döntéseket továbbra is emberek hozzák meg.
Íme, az Újpest fölöttébb érdekes összeállítása…
FRISSÍTÉS:
17.25:
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)