Leverkusen, BayArena. Vezeti: Treimanis (lett)
BAYER LEVERKUSEN: Hrádecky – Frimpong, Kossounou, Tah, Sinkgraven (Hincapie, 65.) – Palacios (Aranguiz, 50.), Demirbay – Adli (Bellarabi, 65.), Wirtz (Amiri, 81.), Diaby – Alario (Schick, 65.). Vezetőedző: Gerardo Seoane
FERENCVÁROS: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Zachariassen, Vécsei (Uzuni, 65.), Loncar (Gavric, 76.), Zubkov (Cabraja, 87.) – R. Mmaee, Tokmac. Vezetőedző: Peter Stöger

gólszerző: Palacios (37.), Wirtz (69.), ill. R. Mmaee (8.)

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

18.42: Kivonultak a csapatok a pályára – a Leverkusen piros-fekete, a Ferencváros fehér szerelésben lép pályára.

18.45: Elkezdődött a mérkőzés.

3. perc: Intenzíven kezd mindkét együttes, a hazaiak járatják többet a labdát egyelőre.

5. perc: Egy rosszul elsült becsúszási kísérlet után Palacios maradt a földön, lesántikál a pályáról, de folytatni tudja a játékot.

8. perc: Vezet a Ferencváros: Vécsei remek kiugratása után Tokmac gyalogolt el a balszélen, és tökéletesen centerezett a leverkuseni védők közül kilépő Ryan Mmaee elé, aki öt méterről az üres kapu közepébe passzolt. 0-1!

11. perc: Nagyon bátran és jól játszik a Fradi, ezúttal Wingo veszélyeztetett, Hradecky védte a lövését.

15. perc: Megvolt az első leverkuseni próbálkozás, Demirbay lőtt 23 méterről kapu fölé.

17. perc: Palacios 17 méterről érkező lövésébe ér bele fejjel remekül Civic. Ami gond, hogy Vécsei a földön maradt, ápolásra szorul. Eközben a csoport másik meccsén Ajeti góljával 1-0-ra vezet a Celtic a Betis otthonában.

23. perc: Ryan Mmaee lövését fogja Hradecky, majd a másik oldalon a Leverkusen jut szabadrúgáshoz jó 26-27 méterre a kaputól.

25. perc: Remek szabadrúgás, remek Dibusz-védés, a jobb felsőnél kellett résen lennie a magyar kapusnak.

28. perc: Be-beszorul a Fradi a tizenhatoson belülre, de a védők jó blokkokkal állják a sarat, ezúttal Sinkgraven próbálkozását "hatástalanította" Samy Mmaee. Közben a csoport másik meccsén Juranovic büntetőjével: Betis-Celtic 0-2.

32. perc: Alario parádésan pörgette maga elé a labdát, a bal alsó felé tartó lövését Dibusz védte zseniális mozdulattal. Közben Miranda góljával szépít a Betis a Celtic ellen, 1-2.

36. perc: Demirbay szabálytalankodik, Tokmac pár pillanatra a gyepre fekszik, "szusszan" egyet. Közben góleső a csoport másik meccsén: Juanmi góljával Betis-Celtic 2-2.

37. perc: Góllá ért a Leverkusen nyomása: Diaby passza után Frimpong játszotta vissza okosan a labdát jobbról az érkező Palacioshoz, aki futtából, 16 méterről jobbal a jobb felsőbe tekert. 1-1

39. perc: Micsoda válasz – lehetett volna a Fraditól… egy gyors szöglet után ugyanis Vécsei bombáz a kapuba az ötösről, de a VAR-vizsgálat megállapította, hogy a kezéhez pattant a labda. Marad az 1-1.

43. perc: Újra VAR, ezúttal azt vizsgálják, hogy Samy Mmaee kézzel ért-e a labdához a tizenhatoson belül.

44. perc: Vége a vizsgálatnak, nincs tizenegyes, mint ahogy leverkuseni gól sem: előbb Diaby ziccerébe ér bele Dibusz, majd Tah fejesgólját érvényteleníti a játékvezető – a hazaiak védője teljesen egyértelműen szabálytalankodott.

45+3. perc: Wirtz maradt lent, a cipő is lekerült a lábáról, miután Vécseivel "találkozott".

45+4. perc: Vége az első félidőnek: Leverkusen-Ferencváros 1-1. A csoport másik meccsén, a Betis-Celtic találkozón továbbra is 2-2 az állás.

19.49: Elindult a második félidő.

49. perc: Itt a mérkőzés első cseréje, Palacios helyén Aranguiz a pályán a hazaiaknál.

53. perc: Zubkov kellemetlenül pattogó lövését védi magabiztosan Hradecky. Közben a Betis két perc alatt két gólt szerzett, Iglesias és Juanmi is betalált, így 0-2-ről fordítottak a Celtic ellen, és már 4-2 az állás.

56. perc: Demirbay löketét blokkolja Loncar. Ismét beszorítja picit a Ferencvárost a Leverkusen, egyelőre komolyabb nyomás nélkül.

59. perc: Előbb Alario lövése ment nem sokkal fölé, majd Adli fejesét védte remekül Dibusz, aki a mezőny egyik, ha nem a legjobbja.

61. perc: Feljebb lép a Fradi, Civic beadását piszkálja ki az egyik hazai védő. Élénkül a meccs, érzik ezt a szurkolók is, "kapcsolnak" egyet a hangulaton.

63. perc: Dibusz véd itt, Ryan Mmaee szlalomozik ott, gól egyik oldalon sincs.

65. perc: Ha már itt és ott: a Fradinál Vécseit Uzuni váltja, a Leverkusennél pályára lép Schick, Bellarabi és Hincapie, lemegy Sinkgraven, Alario és Adli.

69. perc: Pillanatnyi zavar a Fradi védelmében, Samy Mmaee és Civic is hibázik, Frimpong tökéletes passza után pedig az üresen maradó Wirtz passzol 11 méterről, jobbal a bal alsóba Dibusz mellett. 2-1

73. perc: Picit fáradni látszik a Ferencváros, Ryan Mmaee görcsöl be.

76. perc: Loncar helyére érkezik Gavric.

80. perc: Szépen járatja a labdát a Fradi, Uzuni passza után Wingo lő, de jó a blokk.

81. perc: Újabb hazai csere, Wirtz helyén Amiri a pályán.

86. perc: A középpályán folyik a játék, egészen addig, amíg Gavric lyukat nem rúg a Fradi tizenhatosán belül – Amiri fölé lő az előtte váratlanul adódó helyzetből.

87. perc: Zubkov le, Cabraja be. Közben a csoport másik meccsén szépít a Celtic, 4-3-ra vezet a Betis.

88. perc: Több "ajándékot" is ad a Fradi a Leverkusennek, méghozzá passzok formájában. Demirbay tüzel, jócskán kapu fölé.

90. perc: Három perc a ráadás.

90+2. perc: Zachariassen próbálkozik távolról, blokkolják a lövést. A másik oldalon Dibusz védi Schick helyzetét.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek: a Ferencváros vezetést szerzett a Leverkusen otthonában, de a hazaiak fordítottak, így 2-1-re győztek és hozták a papírformát. A csoport másik meccsén: Betis-Celtic 4-3.

KÖZVETLENÜL A MECCS ELŐTT

16.17: Kubatov Gábor felhívása

16.19: Lesznek magyarok a vendégszektorban

17.34: Megvannak a kezdőcsapatok

18.02: "Eltiltás, betegségek és sérülések miatt Peter Stöger vezetőedző és a szakmai stáb egy sor kulcsjátékosára nem számíthat. Nem léphet pályára a BayArenában a Németországba el sem utazott Botka Endre és Somália, valamint például Adnan Kovacevic és Aissa Laidouni sem" – jelezte a fradi.hu.