Legyőzte a Fradi a DAC-ot, kiütötte a Paks a Kerületet – beszámoló a szerdai edzőmeccsekről

Ikszelt az Újpest, nyert a Várda és a Kövesd, döntetlen a Hali-ZTE-n.

FERENCVÁROS-DAC 1-0 – A FERENCVÁROS BESZÁMOLÓJA

"Férfi labdarúgócsapatunk Myrto Uzuni góljával 1-0-ra nyert a DAC ellen a Groupama Arénában.

A Ferencváros 32-szeres bajnok labdarúgócsapata három edzőtábori győzelme után negyedik felkészülési mérkőzését játszotta szerdán 18.00-tól. Ellenfelünk a dunaszerdahelyi DAC volt a Groupama Arénában, nézők előtt. Peter Stöger vezetőedzőnk a Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Haratin, Laidouni – Mak, Tokmac, Uzuni – R. Mmaee kezdőt küldte a pályára.

Az összecsapás előtt Nyerges Attila énekelte el népszerű együttese, az Ismerős Arcok ikonikussá vált, Nélküled című dalát.

I. félidő

Az első percben rögtön a vendégek veszélyeztettek, ám Njie lövése elment a kapunk mellett. Azonban a mieink sem tétlenkedtek, ugyanis Róbert Mak szöglete után Aissa Laidouni ollózása éppen hogy kaput tévesztett. Az ötödik percben Divkovic cselezte be magát  sikeresen védőink közé, ám a középre adott beadása elakadt egy lábban, így Dibusz Dénesé lett a labda.

Pár perccel később ismét Laidouni veszélyeztetett, ezúttal fejjel, ám kísérlete fölé ment. A 14. percben Fábry lőtt nagyjából 18 méterről, ám lövése nem okozott gondot Dibusznak. Öt perccel később a DAC jutott szabadrúgáshoz ígéretes szögből. Végül Fábry lőtte el a labdát, ám a lövése megpattant a sorfalon, az ezután következő szögletből pedig nem alakult ki veszély.

Ezt követően ismét a mieink előtt adódott nagy helyzet, Ryan Mmaee kapott remek indítást, ám a ziccerét a vendégek kapusa megfogta. Az első félidő hajrájában ismét a dunaszerdahelyiek végezhettek el szabadrúgást. Fábry lövését azonban Dibusz könnyedén védte. Ezzel zárult az első játékrész.

II. félidő

A szünetben három helyen is cseréltünk. Dibusz Dénes helyére Bogdán Ádám érkezett a második félidőre, míg Miha Blazicot Lasha Dvali, Róbert Makot pedig Redzic Damir váltotta. Az 50. percben Divkovic tudott majdnem kilépni ziccerben, ám a visszafutó Civic el tudta pöckölni előle a labdát. Két percre rá, Myrto Uzuni került szembe Jedlickával, ám a vendégek kapusa kiütötte albán támadónk kísérletét.

Rögtön jött a következő támadásunk, Civic középre tett labdáját megint Jedlicka tudta elütni. Pár perccel később Redzic és Tokmac összejátéka után utóbbi lőhetett, ám nem sikerült eléggé leszorítania a labdát. Egy óra játék után ismét tripla cserét hajtottunk végre. Haratint Sigér Dávid, Laidounit Vécsei Bálint, míg Ryan Mmaee-t Roko Baturina váltotta.

A 72. percben Uzuni gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, Civic beadását pedig Baturina vágta kapu fölé. Negyedórával a meccs vége előtt Tokmac remekül ugratta ki Baturinát, akit a kapujából kirontó Jedlicka elkaszált, így a mieink büntetőhöz jutottak.

A labda mögé Myrto Uzuni állt oda, és a tavalyi szezon házi gólkirálya, egyben a szurkolók által a szezon legjobb Fradi-játékosának választott labdarúgó higgadtan be is vágta a kapu bal alsó sarkába a labdát (1-0).

A 80. percben ismét hármat cseréltünk. Samy Mmaee helyére Iyinbor Patrick, Tokmac helyére Gera Dániel, míg Civic helyére Csontos Dominik állt be.

Több gól azonban már nem esett, maradt az 1-0, és csapatunk ezzel a negyedik, idei utolsó felkészülési mérkőzését is megnyerte, így jó előjelekkel várhatjuk a jövő keddi, Prishtina elleni, 18.00 órakor kezdődő BL-selejtezőt.

Felkészülési mérkőzés
Groupama Aréna
FTC-DAC 1-0 (0-0)
FTC: Dibusz (Bogdán, 46.) – Wingo, Blazic (Dvali, 46.), S. Mmaee (Iyinbor, 80.), Civic (Csontos, 80.) – Haratin (Sigér, 60.), Laidouni (Vécsei, 60.) – Mak (Redzic, 46.), Tokmac (Gera, 80.), Uzuni – R. Mmaee (Baturina, 60.)
DAC: Jedlicka – Vera, Kruzliak, Beskorovainyi, Brunetti – Nebyla (Veselovsky, 69.), Njie (Braun, 76.), Fábry (Andzouana, 62.) – Divkovic (Rymarenko, 62.), Taiwo, Moumou
Gól: Uzuni (75. – 11-esből)
Sárga lap: Brahim (21.)"

FTC-DAC: így szólt a kezdés előtt a Nélküled – videó – NB1.hu

Így győzte le a Fradi a DAC-ot a Groupamában – videós összefoglaló, képek – NB1.hu

ÚJPEST-ST. PÖLTEN 1-1 – AZ ÚJPEST FACEBOOK-BEJELENTKEZÉSEI

PAKS-III. KERÜLET 7-2 – A PAKS JEGYZŐKÖNYVE

"Első felkészülési mérkőzés: PAKSI FC – III. Kerületi TVE 7 – 2 (1 – 1) – 2021.06.30., 18:00

Csapatunk összeállítása

Első félidő: Borsos V., Vas, Lorentz, Lenzsér, Szabó J., Papp, Szabó B., Gyurkits G., Sajbán, Böde, Szakály

Második félidő: Rácz, Kulcsár, Kinyik, Debreceni Á., Bertus, Kesztyűs, Bognár I., Windecker, Nagy, Ádám, Haraszti

Vezetőedző: Bognár György

A III. Kerület kerete

Kezdők: Horváth, Rédei, Erdei, Opavszky, Tóth, Tamási, Bori, Rabatin, Sili, Borvető, Kokenszky

Cserék: Balázs, Horváth, Nagy, Bekker, Szalai, Egerszegi, Biben, Rajczi, Angyal-Tóth

Vezetőedző: Kemenes Szabolcs

Gólszerzők: Szabó B. (30'), Windecker (56’), Bognár I. (60’, 80'), Haraszti (67' (bü.), 89'), Ádám (70'), ill. Kokenszky (45’), Rajczi (86')

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion"

BÉKÉSCSABA-KISVÁRDA 1-2 – A KISVÁRDA GÓLKÖVETŐJE

"FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–2 (1–0)

Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 100 néző. V.: Takács T.

Békéscsaba: Krnács (Laky, a szünetben) – Bora, Sipos G., Albert, Horváth P. – Nagy S., Szabó P. – Puskás G., Varga Sz., Máris – Lukács R. Csereként pályára léptek: Mészáros M., Farkas M., Hodonicki, Kitl M., Ilyés T., Gránicz, Kovács Á., Abiola Aman Grant, Mikló. Vezetőedző: Preisinger Sándor

Kisvárda 1. félidő: Dombó – Hej, Rubus, Prenga, Leoni – Karabeljov, Zlicsics – Gosztonyi, Ötvös, Camaj – Jelena. 2. félidő: Odincov – Karabeljov, Kravcsenko, Csirkovics, Czérna – Szimovics, Bumba – Navratil, Asani, Nagy M. K. – Horváth Z. Vezetőedző: Joao Janeiro

Gólszerzők: Varga Sz. (26.) illetve Szimovics (52.), Nagy M. K. (76.).

26. perc: GÓL! Varga Szabolcs húzott el a bal oldalon, szép csellel betört a 16-oson belülre, majd 14 méterről a kapufa tövénél a bal alsó sarokba lőtt. 1–0.

52. perc: GÓL! Kis szöglet után Bumba ívelt a kapu elé, labdáját Szimovics 6 méterről a bal felső sarokba fejelte. 1–1.

76. perc: GÓL! Czérna indult meg bátran a hazai térfél közepén, jobbra passzolt Navrátilnak aki középre tálalt Nagy Mihály Krisztián elé, csatárunk pedig a kapuba lőtt. 1–2."

HALADÁS-ZTE 1-1 – A HALADÁS BESZÁMOLÓJA

"Első nyári felkészülési mérkőzésén a Szombathelyi Haladás 1-1-es döntetlent játszott a ZTE ellen.

Szombathelyi Haladás-ZTE 1-1 (1-0). – Szombathely, 350 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Derdák.
Haladás: Verpecz – Kállai (Tóth D., 46., Dezamits 90.), Mocsi, Romic (Debreceni, 46.), Németh Milán – Csilus (Holdampf, 46.), Szekér (Tóth Máté, 46.), Doktorics (Kiss B., 46.) , Rácz (Hegedűs, 46.) – Tóth Milán (Illés, 66.), Dragóner (Horváth R., 46.). Edző: Németh Szabolcs.
ZTE: Demjén – Németh E., Serafimov, Bobál, Gergényi – Babati, Bedi, Skribek, Sankovic – Beke, Koszta. Edző: Waltner Róbert. A ZTE-ben csereként pályára lépett: Gyurján, Papp, Meshack, Kovács B., Földvári, Sebestyén, Szalay, Tajti, Kálnoki-Kis. Edző: Waltner Róbert.

Az egész napos hőséget a kezdés előtt felváltotta az égi áldás: óriási eső zúdult Szombathelyre. A Haladásban Devecseri Szilárd Achilles-ín szakadás utáni rehabilitációját töltötte, Rózsa Dániel sérült, míg Bosnjak Predrag eltiltás miatt nem léphetett pályára. Változatos játékkal teltek az első percek, a vasiak kezdeményeztek többet. Dragóner lövését védte Demjén, majd a 14. percben Tóth Milán vezette a labdát a tizenhatos előtt, majd egy csel után 17 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (1-0). A vasiak nagy kedvvel és fölényben futballoztak – eltüntették az osztálykülönbséget. A 32. percben Szekér ziccerből, 15 méterről leadott lövését védte bravúrral Demjén. A félidő hajrája kiegyenlített játékot hozott, aztán Verpecznek kellett egy nagyot védenie.

Szünet után Tóth Milán szép szólója után Hegedűs lőtt fölé kecsegtető helyzetből. Bár lehűlt a levegő, dörgött az ég, a hangulat egyre forróbb lett – a két tábor mellett olykor a két csapat játékosai sem kímélték egymást. Jó iramú, változatos volt a játék, mindkét csapat komolyan vette a presztízsmeccset. A 63. percben egy beadást Meschack közelről lőtt a hálóba (1-1). Egyik csapat sem volt elégedett a döntetlennel, így mindkét gárda ment előre a győztes találatért. A 65. percben Illés lövését blokkolták a védők, majd a másik oldalon Szalay lövését védte bravúrral Verpecz. Hullámzott a játék, de a hazai támadások jóval veszélyesebbek voltak, mint a zalaiaké. Az utolsó perceket nagyon megnyomták a zöld-fehérek, de távoli lövéseik pontatlanok voltak.

A két ősi rivális jó iramú meccset vívott, mindkét oldalon több helyzet maradt ki, összességében igazságos döntetlen született. A Haladás új edzőjével, Németh Szabolccsal a kispadon jó játékkal mutatkozott be szurkolóinak."

A Mezőkövesd 4-1-re verte az NB III-ba frissen feljutó Hajdúszoboszlót – amint a klubok bármit is közzétesznek a meccsről, természetesen beszámolunk róla.