KTE-ZTE: magabiztos győzelemmel szakadt meg a pocsék sorozat

Simán nyert a Kecskemét, bajban a ZTE.

Az NB I tizenegyedik fordulójának nyitómérkőzésén a 9. Kecskemét látta vendégül a 10. Zalaegerszeget.

A mérkőzés második percében Szuhodovszki beadását követően Szalai fejelt fölé. A 21. percben Mance lövése az oldalhálót érintette, tíz perccel később a horvát támadó fejesét fogta Varga. A zalaegerszegi támadások után a 35. percben Horváth beívelését Dombó nem tudta kiöklözni a labdát, így azt Tóth fejelte a hálóba, 1-0. A 43. percben Szűcs szólója után, majd Tóth fejese után kellett Dombónak védenie. A hajrát nagyon megnyomták a hazaiak és a hosszabbítás utolsó percében Horváth középre gurított labdáját Szabó lőtte a vendégek kapujába, 2-0.

A második játékrész elején próbált faragni a hátrányán a ZTE, a hazaiak védelmének többször is a tizenhatoson belülről kellett tisztáznia. A vendégek védelme a 72. percben újra kihagyott, a csereként beállt Zeke ezt kegyetlenül kihasználta, 3-0. A 78. percben Mance fejesét kell védenie Vargának. Pár perccel később büntetőt ítél Rúsz Márton, Meshki ért kézzel a labdához a tizenhatoson belül. A szépítőgólt az NB I-ben immár hat gólos Mance szerezte, 3-1. A 89. percben Pálinkás szerezhetett volna újabb gólt, Dombó ezúttal magabiztosan védett. A meccs utolsó perceiben még megpróbált szépíteni a ZTE, de már nem tudta bevenni Varga kapuját.

Hat nyeretlen mérkőzés után újra nyert a Kecskemét.