Konferencia Liga: súlyos sérülést szenvedett a felcsútiak egyik legjobbja

A kapufák nem voltak a Puskás Akadémiával.

INTER TURKU-PUSKÁS AKADÉMIA 1-1

Nem indult túl jól a Puskás Akadémia számára a Konferencia Liga, hiszen az Inter Turku elleni mérkőzés hatodik percében megsérült Deutsch László, akit le kellett cserélni, Favorov érkezett a helyére. Ezután sorra dolgozta ki a helyzeteke a magyar csapat, még kapufáig is eljutott az első félidőben, ám minden próbálkozás meddőnek bizonyult.

A második játékrészre már jóval harcosabban jöttek ki a finnek, ráadásul a vezetést is meg tudták szerezni, így a felcsútiaknak kellett futniuk az eredmény után. Plsek révén összejött az egyenlítés, majd a hajrában akár el is dönthette volna a meccset a játékos, ám Fortuna ma nem kedvezett a Puskás Akadémiának.

Folytatás jövő csütörtökön, a Puskás Akadémia otthonában.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: JAKUB PLSEK

A cseh játékos mentette meg a csapatát a vereségtől, ráadásul több nagy helyzetet is kidolgozott a meccsen. Minden lehetősége meg volt arra, hogy eldöntse a találkozó sorsát, azonban a kapufák ma nem voltak a Puskás Akadémiával.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: PLSEK KAPUFÁJA

A 88. percben eldönthette volna a meccset a Puskás Akadémia, Komáromi indítása után Puljic tette a labdát sarokkal Plsek elé, aki 15 méterről lőtt kapásból, ám a játékszer a kapufát találta el.

59. p.: Furuholm ügyesen pörgetett Källmann elé, aki Nunes mellett vezethette a labdát a kapura, majd a tizenhatoson belülről a rövid alsó lőtt, Tóthnak nem volt esélye hárítani. 1-0!

75. P.: Kiss Tamás tette Plsek elé a labdát, amit a játékos 14 méterről kapura tűzött, a kapust annyira meglepte a próbálkozás, hogy nem tudott védeni. 1-1!

Egy hét múlva jön a visszavágó, ezúttal majd a Puskás Akadémia játszik hazai pályán.