KL: portugál vezérelt a felcsúti sáncokon

Döntött a tudatosság!

PUSKÁS AKADÉMIA-INTER TURKU 2-0

José Riveiro, az Inter Turku vezetőedzője a mérkőzést felvezető, szerdai sajtótájékoztatón azt válaszolta az nb1.hu kérdésére, hogy akkor lehet esélyük a továbbjutásra a Puskás Akadémia ellen, ha sokáig van náluk a labda, a felcsútiakat meg védekezésre kényszerítik a saját kapujuk előtt, mert az odavágón (1-1 lett a végeredmény), azt vette észre, hogy ellenfelük ezt a fajta felállást nem annyira kedveli.

Riveiro számításai tulajdonképpen bejöttek, csak éppen nem feltétlenül úgy, ahogy ő gondolta. Mert ugyan voltak olyan periódusai az első félidőnek, amikor a csapatánál volt többet a labda a hazaiak térfelén, de ez inkább annak volt köszönhető, hogy Hornyák Zsolt játékosai, teljesen tudatosan, átengedték a területet a finneknek.

Méghozzá azért, mert a 4. percben, Anthony Annan öngóljával megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia.

A vezető gólt leszámítva is voltak még lehetőségeik a hazaiaknak, annál sokkal több és veszélyesebb, hogy a vendégeknek kábé nem is volt ziccerük. Viszont lehetett volna, de Joao Nunes vezérletével remekül állta a sarat a felcsúti védelem.

Fordulás után egyből továbbnövelhette volna az előnyét a hazai csapat, ám Puljic 5 méteres lövését Moisander a lécre tornázta, majd 5 perccel később Nagy Zsoltnak kellett bizonyítania, miért szokta árgus szemekkel figyelni a mozzanatait Marco Rossi szövetségi kapitány.

Próbálkozott becsülettel a finn csapat (majdnem úgy, ahogyan az edzője tervezte ugye…), de az igazi átütőerő hiányzott a játékából, de ehhez kellett az is, hogy a Puskás Akadémia közvetlen védelme remekül teljesített. A 83. percben Jakub Plsek eldönthette volna a mérkőzés, és így a továbbjutás sorsát is, de 6 méterről a jobb oldali kapufát találta el.

Lehetett érezni, hogy erőben jobb a magyar csapat, amit a 86. percben. Yoel van Nieff kegyetlen bombagólja is igazolt.
A Puskás Akadémia a két meccsen sokkal több helyzetet dolgozott ki, a góljai mellett még kapufákat is szerzett, így teljesen megérdemelten jutott tovább.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: JOAO NUNES
A közvetlen védelme nagyon jól működött a Puskás Akadémiának, a portugál védő közülük is kimagaslott. Ráadásul az első félidőben volt egy akkora mentése a szünet előtt, hogy ha az nincs, akkor…

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A  TUDATOSSÁG
Szerencsés és gyönyörű gólt is rúgott a Puskás Akadémia, de a döntő tényező a fizikai állapot volt, mert a finnek igazi átütő erő nélkül támadtak, a felcsútiak meg tudatosan engedték át nekik a területet, mivel végig tudták, hogy fürgébbek, gyorsabbak, és azt is, hogy többet tudnak harcolni és futni!

GÓLOK TÖRTÉNETE:

4. p.: Puljic szerzett labdát a vendégek térfelének a közepén, majd Slagveer nyargalt vele végig a jobbösszekötő helyén egészen a Turku ötöséig, onnan középre akart adni laposan, ahol a becsúszva menteni igyekvő Anthony Annanról a bal alsó sarokba pattant a labda. 1-0!

86. p.: Kipattanó labdát pattanás után, kegyetlen erővel bikázott 22 méterről ballal a léc alá Yoel van Nieff, Moisandernek esélye nem volt a hárításra. 2-0!