KL: mintha az UEFA közbeavatkozott volna Újpesten

Simon Krisztián az átigazolásokhoz is ért.

ÚJPEST- FC VADUZ 2-1

Finoman fogalmazva sem volt túl szívderítő nemzetközi kupacsapataink szereplése az Újpest-Vaduz meccs előtt.

Az FTC ugyan ment már másfél kört a Bajnokok Ligájában, de amit a Vidi művelt az első fordulóban, és amit a Puskás Akadémia a mai odavágóján, az szomorú volt.

A Vidi a párharc toronymagas esélyeseként bukott csúfosat örmény ellenfele ellen, míg a Puskás Akadémia simán kapott ma hármat úgy, hogy lehetett ugyan sejteni a kezdés előtt, hogy nehéz dolga lesz, de ettől még a párharc esélyese volt.

De már hangsúlyos, hogy volt!

Egyébként tudják Újpesten is, hogy milyen az, amikor egy csapat esélyesként megy bele egy nemzetközi kupameccsbe, hiszen éppen a mai ellenfél, a Vaduz az a gárda, amelyik talán legfájóbb pofont adta az Újpestnek a nemzetközi porondon a „közelmúltban”.

Most már talán még nyugodtabban kijelenthető, hogy az a találkozó edzőbuktató volt 2006-ban, erre utalt igen erőteljesen a Nemzeti Sport akkori címlapja is.

Bicskeit máris megbuktatta a csapata – NSO

Nincs mit szépíteni a tényeken, megalázó vereséget szenvedett az Újpest FC labdarúgócsapata a liechtensteini bajnok FC Vaduz gárdájától az UEFA-kupa selejtezőjének 1. forulójában. A lélektelenül focizó, tizenegyest is hibázó liláknak esélyük sem volt a győzelemre. A szurkolók már a második félidőben durván követelték Bicskei Bertalan vezetőedző távozását, aki a meccs után le is mondott posztjáról.

A mai találkozó előtt fura volt kissé, hogy a Vaduz játékoskeretének az értéke, picivel több mint 1 millió euróval nagyobb, ettől még a vendégek szakvezetője, Mario Fick szakvezető a meccs előtti napon tartott sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy az Újpest a párharc esélyese.

Michael Oenning, a lilák szakmai vezetője meg is jegyezte, hogy nem ért vele egyet, mert előbb még le kell játszani a meccset.

A csapata viszont esélyeshez méltóan kezdte az első találkozót, pláne azért, mert Stieber Zoltán a 7. percben megszerezte a vezetést.

A Szuszában lévő Újpest-szurkolókon lehetett érezni, hogy további szárnyalást, azaz gólokat várnak a kedvencektől, de az első félidő inkább szólt a küzdelemről, mint a látványról, annak ellenére, hogy a 24. percben Stiber átlövése után újabb gólt szerezhetett volna a hazai csapat, de az átlövése után centikkel a bal alsó mellett ment el a zsuga.

A Vaduz lelkesen küzdött, próbálkozott is az első játékrészben, de az Újpest kapujára pont annyi veszélyt jelentettek a játékosai, mintha az a csodálatos UEFA megtiltotta volna, hogy megpróbáljanak gólt szerezni.

A második félidő majdnem totális unalomba fulladt, amikor az NB I-es bajnokság legjobb erőcsatára, Junior Tallo kettőre növelte az előnyt, Stieber Zoltán igen hathatós segítségével. Nem hiába mondta azt Simon Krisztián, újpesti közönségkedvenc az nb1.hu-nak adott interjújában a DVTK elleni edzőmeccs után, hogy sem őt, sem Onovót nem engedné el.

Újpest: kupagyőzelem vagy dobogó – interjú Simon Krisztiánnal – NB1.hu

Eladná-e Onovót és Tallót?

Simon egyébként a 77. percben éppen Tallót váltotta (kisebb sérülést szenvedett), de amúgy az első gól szerzője is le lett cserélve.

Az egyébként sima meccs a hajrára izgi lett egy fura gól miatt, amiben azért Banai Dávid is benne volt. A Vaduz próbált aktívabb lenni fordulás után, de igazi veszélyt ezt leszámítva nem igazán jelentett.

Az Újpest megérdemelten nyert, de a visszavágón most úgy látszik, hogy nem lesz könnyű dolga.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: STIEBER GÓLJA
Esélyeshez méltóan kezdett az Újpest, és az amúgy végig lelkes vadúziaknak jó is, hogy jelezte, hogy melyik csapat az úr, melyik csapat az, amelyik megnyeri a meccset!

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: STIEBER ZOLTÁN
Gól, gólpassz, rengeteg meló, még egy remek lövés. Ezen a meccsen ennél többet már nem nagyon tehetett volna.

GÓLOK TÖRTÉNETE
7. p.:
Stiber Zoltánhoz került a labda, aki nem lacafacázott sokat, hanem 18 méterről lőtt. Lövése után a labda megpattant egy védőn, így Buchelt becsapva hullott a kapuba. 1-0!

64. p.: Tallo kapott vissza remekül egy labdát, majd mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne, 11 méterről a jobb alsóba helyezett. Tallo az első gól szerzőjével, Stieberrel kényszerítőzött amúgy. 2-0!

81. p.: Ciceket a semmiből lőni hagyták olyan 24-25 méterre a kaputól, középre ment a lövés, de picit furcsán pörgött és Banai kezéről a kapuba pattant. 2-1!

JEGYZŐKÖNYV

Újpest-Vaduz 2–1 (1–0)

Újpest: Banai – Kastrati, Koutroumpis, Diaby – Pauljevic (Simon, 77.), Onovo, Mitrovic, Antonov – Stieber Z. (Szakály, 71.) – Tallo (Viana, 77.), Beridze. Vezetőedző: Michael Oenning
Vaduz: Buchel – Schmied, Schmid, Simani – Ulrich, Gajic, Gasser (Cicek, 66.), Dobras (Luchinger, 59.), Hug (Obexer, a szünetben) – Di Giusto (Ibrisimovic, 79.) – Djokic (Sutter, 65.). Vezetőedző: Mario Frick
gól: Stieber Z. (7.), Tallo (64.), ill. Cicek (81.)