Kisvárda-ZTE: Török kritizált, Vlaszák Ikobának is üzent – reakciók

Jenner megdicsérte az egész csapatot.

Mint arról beszámoltunk, a ZTE 3-0-ra verte a Kisvárdát az NB I 15. fordulójának nyitómeccsén kedden kora este.

A lefújás után a Kisvárda vezetőedzője, Török László így értékelt:

"Semmilyen visszacsatolás nem jött abból, hogy kicserélünk 5-6 játékost az előző meccshez képest, és ők frissebben tudnak játszani. Ezt nem jött be. Nem szeretnék elmarasztalni senkit, de az első félidő értékelhetetlen volt, a második félidőben pedig a stílusjegyeink csak az első 15 percben jelentkeztek. Nem tudtunk gólt szerezni, ők viszont igen egy kontrából. Azt mondtam, az jön ki jobban a meccsből, aki a két pihenőnapot jobban tölti el. Mi valószínűleg nem jól csináltuk, frissebb volt az ellenfél minden téren, nagyon jól visszazártak, lendületesek voltak. Gratulálok a ZTE-nek. Mennünk kell tovább, fel kell emelni a fejeket, meg kell beszélni mindent és eredményesnek kell lennünk a hétvégi fordulóban."

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a ZTE edzői stábjából Julian Jenner így nyilatkozott: "Az első öt másodperctől kezdve domináltuk és megérdemelt győzelmet arattunk. A Kisvárda remek csapat, az európai porondon is szerepelt, de az átmeneteinket és a presszingünket jól alkalmaztuk. Dicséret illeti az egész csapatot, erős csapatot győztünk le, fontos lépést tettünk előre. Egy mecccs van hátra a téli szünetig, szeretnénk ott is nyerni."

A szintén a szakmai stábhoz tartozó kapusedző, Vlaszák Géza az M4 Sportnak értékelt.

"Azt kaptuk, amire gondoltunk. Nem sok csapat szokott itt erődemonstrációt tartani, teljesen megérdemeltük ezt a sikert. Sikerült lelassítani őket, letámadtunk, labdát szerztünk, gólhelyzetük sem volt. Az Újpest-meccs előtt két vereségünk volt, most két győzelem van a hátunk mögött, így különösen fontos lesz a Kecskemét elleni hazai meccs, pláne a kellemetlen idegenbeli vereség után. A csapat egyben van a nehézségek ellenére. Érdekes lesz a szünet, olyan még nem volt a futballvilágban, hogy a szezon megszakad egy vb miatt. Személy szerint nagyon kedvelem Ikobát, volt már ő nálunk, most viszont sokkal erősebb és jobb játékos. Vezeti a góllövőlistát, remélem, húsz gól fölé jut majd az idény végéig."