Kisvárda-ZTE: rém fontos 11-es döntött – a gól története

Büntetőgyanús szituációk, reklamálás.

KISVÁRDA-ZTE 0-1

Radó András büntetőjével a zalaegerszegiek nyerték a Kisvárda elleni hatpontos kiesési rangadót. A találkozón mindkét csapatnak megvoltak a maga lehetőségei (az első félidőben a hazaiak, a másodikban a vendégek futballoztak aktívabban), mindkét együttes juthatott volna tizenegyeshez, tizenegyesekhez, végül valóban egy rögzített szituáció döntött. Mondani sem kell: a ZTE a szezon egyik legfontosabb sikerét aratta, fél lábbal a bennmaradáson gondolkodhatnak, a Kisvárdának szintén tovább kell küzdeniük.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: RADÓ ANDRÁS

A gólkirályjelölt ismét "lecsapott": egy, a szezonban már többször is látott, amolyan "Radós" szólóakció végén kapott tizenegyest a ZTE, a kiharcolt büntetőt a sértett tökéletesen értékesítette. Három pont, újabb, nagyon fontos gól – főszereplő volt.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: IVÁNYI JÁTÉKVEZETŐ MEGÍTÉLI A BÜNTETŐT A ZTE-NEK

Iványi Zoltán játékvezetőnek nem volt könnyű dolga, több gyanús szituáció is történt a 16-oson belül mindkét oldalon, végül a 83. percben fújt a sípjába. Az első játékrészben Viana és Bobál Dávid találkozott az egerszegiek kapujánál – a szituáció utáni reklamálásnál a kisvárdai padtól elküldte Bodnár Lászlót.

A GÓL TÖRTÉNETE:

83. perc: Radóval szemben szabálytalankodik Dombó kapus, a sértett a bal sarokba lő nagyon higgadtan. 0-1

A Kisvárda Kaposvárra látogat, a ZTE a Honvédot fogadja. Mindkét gárdának kell a három pont a pillanatnyi megnyugváshoz – ehhez vélhetően az ellenfeleknek is lesz egy-két szavuk.