Kinyílt a gólzsák, a Vidi megszerezte első győzelmét

Győr – A Gyirmót 45 percig egyenrangú ellenfél volt.

A Videoton remekül kezdte a mérkőzést, Henning Berg játékosain nem volt érezhető, hogy csütörtökön 120 percet játszottak Dániában. A székesfehérváriak már az első percben magukhoz ragadták a kezdeményezést, előbb Asmir Suljic, majd Danko Lazovics, végül Géresi Krisztián tesztelte Sebők Zsoltot, azonban a gyirmóti kapus remek napot fogott ki, és három védést is bemutatott az első négy percben.

Negyed óra után a Gyirmót kiszabadult a szorításból, és akár a vezetést is megszerezhette volna, de Simon András közeli lövése után született gólt nem adta meg a játékvezető, mert előtte lebirkózta Negót, hogy a labdához férjen. A félidő második felére megjött az újonc bátorsága és feljebb tolta védekezést, és kiegyenlített lett a találkozó, igaz nagy helyzet már nem akadt egyik oldalon sem a folytatásban.

A fordulás után egyből megszerezte a vezetést a Videoton. Egy baloldali beadást röviden fejelt ki egy hazai védő, a kipattanót Juhász Roland 18 méterről, kapásból estében lőtte el, a labda becsorgott a jobb alsóba (0-1). Az 59. percben növelte az előnyét a Videoton. Suljic játszott Lazivocshoz, aki levette a labdát, megnézte magának a bal felsőt, majd 17 méterről kipókhálózta azt (0-2).

A mérkőzés a 75. percben dőlt el véglegesen, amikor Géresi gyűjtött be a hosszú egy beadást, majd visszajátszott az érkező Pátkaihoz, aki tíz méterről a jobb felsőbe helyezett (0-3). Az utolsó percben a szegény embert még az ág is húzza alapon Feczesin Róbert is betalált, miután egy megpattanó lövés elé került, ráadásul a földön fekvő Sebők Zsolt mellett csak az üres kapuba kellett bombáznia (0-4).

A Videoton edzője, Henning Berg a múlt héten azt mondta, hogy ennyi kihagyott helyzettel már kilenc pontot kellett volna szereznie a csapatának. Igaz, ezt pótolni már nem lehet, de a helyzetkialakítás és a helyzetkihasználás tekintetében nagyot lépett előre a székesfehérvári csapat és a három pont sem jött neki rosszul. A Gyirmótnak még továbbra is szoknia kell az NB I légkörét, mert most sem játszott rosszul az újonc csapat, de valami még hiányzik a sikerhez.

Gyirmót FC Győr–Videoton FC 0-4 (0-0). Élő közvetítés a linkre kattintva olvasható!