Szerb és horvát gólokkal az Újpest 15 év után nyert ismét Zalaegerszegen

A lila-fehérek zsinórban a negyedik tétmérkőzésükön nem kaptak gólt.

Az NB I kilencedik fordulójában a tabellán 6. Újpest a 11. Zalaegerszeg otthonába látogatott. A lila-fehérek az elmúlt 15 évben nem  nyertek bajnoki meccset a ZTE vendégeként.

A 4. percben Tamás hiába szerzett vezetést a vendégeknek, a játékvezető szabálytalanság miatt annullálta a gólt. Pár percre rá egy szöglet után Bese csúsztatása után Brodic fejelt a hálóba, 0-1. A 16. percben Medgyes  kézzel hárította Horváth lövését a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Ljujic higgadtan értékesítette, 0-2. A 23. percben Bakti pazar passza után Mim lövése nem talált kaput, majd Bakti távoli próbálkozását védte Piscitelli.

A második félidő 9. percében Medgyes szépíthetett volna, de a DVTK-tól nyáron érkezett szélső életerős bombája a felső kapufán csattant. A ZTE egyre közelebb járt a gólhoz a játékrész derekán, de a befejezésekbe hiba csúszott. Az Újpest zsinórban a negyedik tétmérkőzésén nem kapott gólt és már 5. a tabellán.

OTP Bank Liga, 9. forduló:
ZALAEGERSZEGI TE –ÚJPEST FC  0–2 (0–2)
ZTE Aréna, v.: Bognár Tamás
Gólok: Brodic (7.), Ljujic (17., 11-esből)
Sárga lap: Bakti (52.), Horváth K. (57.), Sankovic (57.), Dénes Cs.V. (75.), Duarte (75.), Brodic (79.)
ZTE: Gundel-Takács – Szendrei, Evangelou, Várkonyi, Medgyes – Bakti (Krajcsovics, 71.), Kiss B. (Ipalibo, a szünetben), Mim, Sankovic – Dénes Cs.V. (Németh, 81.), Fucak (Croizet, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor
ÚFC: Piscitelli – Bese, Nunes, Duarte, Fiola, Tamás (Gergényi, 75.) – Helmich (Onovo, 60.), Lacoux, Ljujic (Geiger, 87.), Horváth K. (Mucsányi, 60.) – Brodic. Vezetedző: Bartosz Grzelak

A ZTE trénere a kihagyott helyzetekről, az Újpest edzője a szerencséről is beszélt

Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)