Két gól, két piros, bennmaradt a Honvéd

Budapest - Marco Rossinak mondott köszönetet a közönség.

Egyszerű volt a képlet a mérkőzés előtt: a Honvédnak pontot, pontokat kellett szereznie ahhoz, hogy biztosan bennmaradjon. Ennek megfelelően támadólag léptek fel a kispestiek, voltak is helyzeteik, de nagyon pontatlanok voltak a befejezéseknél. A pápaiak, annak ellenére, hogy már kiestek, szervezetten, becsületesen futballoztak, hiszen jó esély volt a vendégjátékosok számára, hogy tévés-meccsen hívják fel magukra a figyelmet, így próbálva maguknak csapatot szerezni.  A félidő derekára nagyot változott a helyzet. Elez a kiállítás sorsára jutott, így emberelőnybe került a Lombard, ám pár perccel később mégis a Honvéd rúghatott tizenegyest, Youla borzalmas (túl könnyelműen végezte el) kísérletét magabiztosan hárította Horváth Gábor, aki roppant tehetséges és Szűcs Lajos helyett bizonyíthatott. A rontott lehetőség után csapkodóbb, kapkodóbb lett a játék, mert hirtelen még melegebb lett a Honvéd helyzete. Fordulás után azonban egyből megszerezte a vezetést a kispesti gárda Ignjatovics révén, a gólt hihetetlen eseménysorozat előzte meg. A vezetés megszerzése után, a lélektani előnyt kihasználva, nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a hazaiak. Ennek eredményeként Csilus piros lapot kapott a 61, percben (jogosan ő is, mert utolsó emberként szabálytalankodott, Holenderrel szemben), így egyre biztosabbá vált a kispestiek bennmaradása. Főleg azok után, hogy Youla jóvá tette a hibáját és kettőre növelte az előnyt. A legvégén Marco Rossi lecserélte a csapatkapitány Kemenes Szabolcsot, akit az a Hoorváth András váltott, aki a Honvéd LK-meccsein végig bravúrosan teljesített. A Honvéd tehát bennmaradt, nem csoda, hogy a lefújás előtti pillanatokban Marco Rossit éltette a publikum. Honvéd-Pápa 2-0 Részletes tudósítás a linkre kattintva olvasható

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)