Kecskemét-Kisvárda: állva tapsolt a közönség a lefújás után

Hatgólos, izgalmas meccsel indult a forduló.

KECSKEMÉT-KISVÁRDA 3-3

A MECCS KULCSMOMENTUMAI: AZ EDZŐI HÚZÁSOK

Miután kicsit leült a meccs a második félidő közepén, a két edző cseréi hozták a friss lendületet: mindkét csapat harmadik gólját kispadról beszállt játékos szerezte.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A KECSKEMÉTI SZÍV

A remekül szereplő újonc nem ismert veszett helyzetet: háromszor is egyenlíteni tudott, a végén pedig a győzelemért is támadott – nem véletlen, hogy állva tapsolt a közönség a lefújás után, és ez a dicséret mindkét csapatnak járt. Ha így folytatják a kecskemétiek, harcban lesznek a bajnoki dobogóért.

18. perc: Asani ívelt be balról, ballal egy szabadrúgást, Kravcsenko picit bezavart az okos elfutásával, így a labda Varga kapusról szerencsétlen mozdulattal a kapuban kötött ki. 0-1

37. perc: Banó-Szabóval szemben szabálytalankodott a tizenhatoson belül Asani. A megítélt tizenegyest Nagy Krisztián rúgta a kapu közepébe. 1-1

52. perc: Hej jobbról érkező beadása eljutott a hosszún érkező Camajig, aki átvette, majd 8 méterről, kissé balról, ballal kilőtte a rövid, azaz jobb felsőt. 1-2

57. perc: Egy balról jövő szöglet és egy Vágó-csúsztatás után Katonához jutott a labda, aki futtából, 13 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. 2-2

82. perc: Eladott labdát és védelmi hibát követően Mesanovic indítása megtalálta Makowskit, a lengyel okosan centerezett a középen egyedül érkező Ötvöshöz, aki a félig-meddig üres kapuba lőtt 10 méterről. 2-3

87. perc: Varga felívelése után Katona szerzett harciasan labdát, jobbra passzolt Szabó Leventéhez, akinek a beadása megtalálta az üresen álló Djuranovicsot – a montenegrói nem hibázott, 7 méterről, balról, jobbal a jobb alsóba lőtt. 3-3

A Kecskemét a Vasashoz, a Kisvárda a DVSC-hez látogat a következő fordulóban, de előtte még kupaküzdelem következik: a kecskemétiek Győrbe, a kisvárdaiak Mosonmagyaróvárra utaznak.

OTP Bank Liga, 11. forduló:
Kecskeméti TE-Kisvárda Master Good 3-3 (1-1)

Kecskemét: Varga B. – Szabó A., Belényesi, Szalai G. – Nagy K. (Sági, 84.), Katona, Vágó, Szuhodovszki (Djuranovic, 84.), Zeke – Banó-Szabó (Rjasko, 94.), Tóth B. (Szabó L., 67.)
Kisvárda: Hindrich – Hej, Kravcsenko, Kovacic, Leoni – Karabeljov (Vranjanin, 91.), Melnyik (Ötvös, 71.) – Asani (Vida, 71.), Makowski, Camaj (Navratil, 77.) – Mesanovic (Ilievski, 92.)

gólszerzők: Nagy K. (37., 11-esből), Katona (57.), Djuranovic (87.), illetve Varga B. (17. – öngól), Camaj (53.), Ötvös (81.)
sárga lap: Zeke (22.)

AZ MTI BESZÁMOLÓJA A MECCSRŐL:

"A második helyezett Kecskemét hazai pályán – háromszor egyenlítve – döntetlent játszott a mögötte álló, legutóbb ezüstérmes Kisvárdával a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. Az újonc hazai csapat sorozatban az ötödik mérkőzésén maradt veretlen.

Kiegyenlített játékot, kevés helyzetet hozott az első negyedóra, majd Asani bal oldali szabadrúgása után a hazaiak kapusa, Varga Bence szerencsétlenül próbált menteni, a lábáról a kapuba pattan a labda.

A vendégek előnybe kerülése után nagyobb energiával, agilisabban kezdett el játszani a Kecskemét, igyekezett magasan letámadni ellenfelét, ennek eredményeként több időt töltött a kisvárdaiak kapujának előterében. Nagy helyzetet ezzel együtt nem tudott kialakítani, mégis sikerült egyenlítenie, mert Banó-Szabót hátulról térdével akasztotta Asani a 16-oson belül, a megítélt tizenegyest pedig Nagy Krisztián értékesítette.

Fordulás után a Kisvárda Camaj szép lövésével hamar újra előnybe került, de gyorsan reagált a KTE, egymás után dolgozta ki a helyzeteit és megint egyenlített. Élénk volt az iram, mindkét csapat törekedett a gólszerzésre, az idő haladtával azonban jelentkeztek a fáradtság jelei. A hajrához közeledve a Kecskemétben volt kicsit nagyobb a tűz, de egy hibát kihasználva mégis a vendégek szereztek harmadszor is vezetést. A végére még maradt egy hazai gól is, így döntetlennel zárult a két csapat első egymás elleni NB I-es találkozója."