Kilenc éve csapott össze először a két csapat.
Ötödször találkozik szerdai riválisával, Andorrával a magyar labdarúgó-válogatott, amely az első három mérkőzést megnyerte, de legutóbb sporttörténelmi vereséget szenvedett.
Kilenc éve a világbajnoki selejtezősorozat nyitányán Juhász Roland, Gera Zoltán, a jelenleg csapatkapitány Szalai Ádám, valamint Priskin Tamás és Koman Vladimir góljával 5-0-ra győzött az akkor Egervári Sándor által irányított nemzeti együttes. Egy esztendővel később a sorozat zárásakor – Csábi József egyetlen szövetségi kapitányi meccsén – kétgólos siker született a most is kerettag Nikolics Nemanja találatával és egy öngóllal.
Az előző világbajnoki kvalifikációs sorozatban előbb hazai pályán 4-0-ra győztek a magyarok – Szalai akkor is eredményes volt -, aztán 2017 júniusában kínos, egygólos verséget szenvedett a német Bernd Storck irányította együttes. A pireneusi miniállam csapata 13 év után gyűjtötte be a három pontot tétmérkőzésen.
Az andorrai-magyar vb-selejtező szerdán 20.45-kor kezdődik Andorra La Vellában.
A két válogatott korábbi mérkőzései:
2012.09.07.: Andorra-Magyarország 0-5 (0-2) – vb-selejtező
magyar gólszerzők: Juhász, Gera, Szalai, Priskin, Koman
2013.10.15.: Magyarország-Andorra 2-0 (0-0) – vb-selejtező
magyar gólszerzők: Nikolics, Lima (öngól)
2016.11.13.: Magyarország-Andorra 4-0 (2-0) – vb-selejtező
magyar gólszerzők: Gera, Lang, Gyurcsó, Szalai
2017.06.09.: Andorra Magyarország 1-0 (1-0) – vb-selejtező