Ide is, oda is betalált Dárdai támadója – eredmények, tabella

Botlottak Gulácsiék is.

Dárdai Pál Herthája 2010 óta nem tudott nyerni a Freiburg otthonában, és ez most sem változott. A haziak Petersen góljával szerezték meg a vezetést a 27. percben, erre a 77.-ben érkezett Ibisevic válasza, azonban 3 perccel később saját kapuját is bevette a Hertha támadója egy szerencsétlen mozdulattal egy szögletet követően, ezzel pedig beállította a végeredményt.

Gulácsi Péteréknek nagyon fontos lett volna a három pont megszerzése, mivel így tudták volna tartani a lépést az élen álló Bayern-Dortmund párossal, mindkettő tizenegy ponttal áll előttük, illetve biztosíthatták volna előnyüket a később kezdő Mönchengladbachal szemben. Ez azonban nem sikerült nekik, gólnélküli döntetlent játszottak a korábban Dortmundot is megizzasztó Augsburg ellen. Ezzel az egy ponttal, ha átmenetileg is, 3 egységgel állnak riválisuk előtt Orbánék.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Bayern München–Wolfsburg 6–0 (Gnabry 34., Lewandowski 37., 85., James Rodríguez 52., Th. Müller 76., Kimmich 82.,)
Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 3–1 (Reus 62. – 11-esből, Paco Alcácer 84., Pulisic 92., ill. Kempf 71.)
RB Leipzig–Augsburg 0–0
Freiburg–Hertha BSC 2–1 (Petersen 27., Ibisevic 80. – öngól, ill. Ibisevic 77.)

KÉSŐBB
18.30: Mainz 05–Borussia Mönchengladbach (Tv: Sport2)

VASÁRNAP
15.30: Hoffenheim–Nürnberg (Tv: Sport2)
18.00: Hannover 96–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)

HÉTFŐ
20.30: Fortuna Düsseldorf–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport2)

PÉNTEK
Werder Bremen–Schalke 4–2 (Rashica 31., 73., Kruse 51. – 11-esből, Harnik 94., ill. Embolo 26., 85.)