Horvát élcsapatokkal találkozik a MOL Fehérvár

Szerb és szlovén ellenfél is vár a Vidire.

A MOL Fehérvár 16 forduló alatt 19 pontot szerzett az NB I mostani szezonjában, ezzel a nyolcadik helyről várhatja a folytatást. A Vidi horvátországi edzőtáborral hangol a tavaszi idényre, a klub közleményéből kiderül, hogy többek között az Eszékkel (a horvát bajnokságban harmadik helyen áll) és a Hajduk Splittel (a horvát bajnokságban a második pozíciót foglalja el) is játszik edzőmeccset Huszti Szabolcs csapata.

Íme a fehérváriak bejelentése:

"Szombatig Sóstón készül első csapatunk a bajnokság január végi folytatására, vasárnap pedig Horvátország felé vesszük az irányt, január 8. és 20. között Novigradban edzőtáborozik a Vidi.

Ez idő alatt a tervek szerint négy felkészülési mérkőzésen lépünk majd pályára: január 11-én a horvát élvonal második helyén álló Hajduk Split, 14-én a harmadik helyezett Eszék (NK Osijek), január 18-án a szlovén első osztály ötödik helyén (a másodiktól mindössze négy ponttal lemaradva) telelő NK Domzale lesz az ellenfelünk, majd január 19-én a szerb másodsztályban szereplő Radnicki Belgrád ellen lépünk pályára.

Ellenfeleinkben magyar játékosok is pályára léphetnek, a Hajduk Splitben a 44-szeres magyar válogatott Lovrencsics Gergő, az Eszékben a szintén 44-szeres válogatott, csapatunkkal 2015-ben bajnoki címet szerző Kleinheisler László szerepel.

A hazaérkezés után egy hetet újra "hazai pályán" készülünk, az első bajnoki mérkőzésünket január 29-én (vasárnap) 17:30-tól a Kecskemét otthonában játsszuk majd."

Az edzőmérkőzéseink menetrendje:

Január 11., 15:30: MOL Fehérvár FC – Hajduk Split (A tervek szerint 2×60 perces mérkőzés helyszíne még szervezés alatt áll)
Január 14., 13:00: MOL Fehérvár FC – NK Osijek (Umag)
Január 18., 15:30: MOL Fehérvár FC – NK Domzale (Porec)
Január 19., 15:30: MOL Fehérvár FC – Radnicki Belgrád (Porec)

Az edzőmérkőzések kezdési időpontja és helyszíne változhat.

Ezeken az edzőmeccseken már Tobias Christensen is bizonyíthat, a norvég középpályás érkezését kedden jelentette be a Vidi – erről itt írtunk.

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)