Hiába vezetett két góllal is a Vasas, a végén meccslabdát rontott a Vidi

Felcsút - Mohamed Remili duplázott, de ez is kevés volt a kiesés ellen menekülő Vasasnak.

A kiesés elkerüléséért hatalmas csatát vívó Vasas az OTP Bank Liga 27. fordulójában a dobogóért, így a nemzetközi kupaszereplésért harcoló Videoton vendége volt a székesfehérvári csapat ideiglenes otthonában, a felcsúti Pancho Arénában.

A mérkőzés elején egyre-másra dolgozta ki a nagy lehetőségeket a Videoton, ám nem tudta megszerezni a vezetést, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, a Vasas gyors kontra végén az egyedül kiugró Mohamed Remili révén a 14. percben meglepetésre előnyhöz jutott.

Alig pár perccel később pedig még nagyobb bajba került a székesfehérvári gárda, újabb ellentámadást tudott góllal befejezni a Vasas, ki más, mint Mohamed Remili volt ismét eredményes.

Ezt követően is a Videoton maradt mezőnyfölényben, de inkább csak távoli lövésekkel riogatott, míg a Vasas Novák Csanád révén végérvényesen lezárhatta volna a meccset már az első félidőben, de a támadó jó helyzetben rontott, így 2-0-s vendég vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második félidő elejét megnyomta a Vidi, főleg a fiatal Géresi volt elemében, de csak nem akart összejönni a szépítés, a 62. percben Hermány Bence segítségével még a kapufa is az angyalföldi klub mellett volt.

A 75. percben azonban már semmi nem védte meg a Vasast, az igen agilisan játszó Géresi Krisztián az ötösről megtörte a Vid gólcsendjét. És, ha egy bolt beindul: két perccel később Loic Nego is betalált a góltól megzavarodott Vasas kapujába, így gyorsan egalizálni tudott a székesfehérvári alakulat.

A meccslabda és a fordítás azonban a hajrában Tischler Patrik fejében maradt, aki két méterről nem tudta bevenni Hermány kapuját, így 2-2-es döntetlen lett a vége, amelynek a meccs tükrében talán egyik csapat sem örül igazán.

Videoton-Vasas 2-2 (0-2). A mérkőzés élő közvetítése a linkre kattintva olvasható!