Hiába a mezőnyfölény, a Nyíregyháza simán legyőzte a Kecskemétet

Ez volt zsinórban a negyedik veresége Szabó István csapatának.

Az NB I nyolcadik fordulójában a tabella 10. helyén álló Nyíregyháza Spartacus FC a hullámvölgyben lévő 11. Kecskeméti TE otthonába látogatott.

A 2. percben a szakadó esőben Tóth hibája után sikerült tisztázni a gólvonalról. A 27. percben egy vendég szöglet után, Kovácsréti távoli bombájával szerzett vezetést a Szparinak, 0-1. A 32. percben Lukács ziccerét védte Tóth. A félidő végén egy remek kiugratás után Nagy pontosan passzolt középre, Navrátil pedig közelről nem hibázott, 0-2.

A második játékrészt egyértelműen a Kecskemét dominálta, de nem tudott komoly helyzetet kialakítani a hazai együttes, remekül védekezett a Nyíregyháza. A 69. percben Katona váratlan lövését védte Tóth. A KTE minden megpróbált, hogy legalább egy szépítőgólt begyötörjön, de mindig időben odaért egy vendég védő lába, hogy megakadályozza a kapura tartó lövéseket. A végén még Myke tovább növelhette volna a Szpari előnyét, de Varga védte a brazil támadó próbálkozását, először nyert a Nyíregyháza idegenben.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
KECSKEMÉTI TE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC  0–2 (0–2)
Széktói Stadion, 1413 néző, v.: Derdák Marcell
Gólok: Kovácsréti (27.), Navrátil (42.)
Sárga lap: Belényesi (7.), Nagy D. (12.) Rjaskó (33.), Bocskay (43.), Toma (52.), Nagy K. (61.), Szabó A. (82.), Pálinkás (83.), Montiel (95.)
KTE: Varga B. – Bocskay (Vágó, 78.), Rjaskó (Szabó A., a szünetben), Belényesi, Katona L., Zeke – Nagy K., Nikitscher, Vattay (Montiel, a szünetben) – Lukács (Pálinkás, 78.), Katona B. Vezetőedző: Szabó István.
NySFC: Tóth B. – Alaxai, Gengeliczki, Keresztes – Navrátil, Keita, Toma (Pinte, 62.), Nagy B. – Kovácsréti (Gresó, 87.), Nagy D. (Kovács M., 94.), Babic (Myke R., 62.)  Vezetőedző: Tímár Krisztián