Hatalmasat harcolt, de pont nélkül távozott a Nyíregyháza a Ferencváros otthonából

A végére elfogyott, de megtartotta előnyét az FTC.

Az NB I hatodik fordulójának zárómérkőzésén a Ferencváros a tavalyi szezon NB II-es bajnokát, a Nyíregyházát látta vendégül.

A 18. percben egy hazai szöglet után Maiga csúsztatását az új igazolás, Gartenmann csukafejessel szerezte meg a vezetést, 1-0. A 37. percben az egyre többet támadó Szpari előbb Kovácsréti, majd Eppel lövésével veszélyeztetett, Dibusz mindkettőnél résen volt. Öt perccel később Gresó távolról tüzelt, de nem talált kaput. Kicsit ráült az eredményre az FTC.

A második félidő 7. percében Kovácsréti erős fejesét védte a Fradi magyar válogatott hálóőre. Az 58. percben Alaxai kezezése után büntetőt ítélt a játékvezető, amit Varga magabiztosan értékesített, 2-0. Néhány perccel később Maiga adta el a labdát, Beke pontos passza után Kovácsréti szépített, 2-1. A 76. percben a Szpari Kovácsréti távoli lövésével jelezte egyenlítési szándékát, de Dibusz megint a helyén volt. Ezután a vendégek egymás után alakították ki a helyzeteket, de az utolsó passzokba hiba csúszott. A 88. percben megint a Fradi kapusa volt főszerepben, Pinte közeli próbálkozását hárította. A 92. percben egy mintaszerű támadás végén Zachariassen eldönthette volna a meccset, de öt méterről fölé lőtt.

Május után ismét gólt kapott hazai pályán az FTC, de így is átvette a vezetést a tabellán a Pakson vereséget szenvedő Puskás Akadémiától.