Három fejesgól, lapok nélkül, a ZTE sem tudta megszakítani a DVTK remek sorozatát

Öt év után, ismét hazai környezetben verte a Diósgyőr a Zalaegerszeget.

Az NB I nyolcadik fordulójában a négy meccs óta veretlen Diósgyőr az idegenben még nyeretlen Zalaegerszeget látta vendégül.

A 10. perc elején a lendületesebben kezdő DVTK szerezte meg a vezetést, Sanicanin beívelése után Rakonjac mesterien fejelt a kapuba, 1-0. A 26. percben Dénes egyenlíthetett volna, de Sentic jól helyezkedett. A másik oldalon Franchu lövését Evangelou blokkolta. Nyolc perccel később ismét a diósgyőriek argentin támadója veszélyeztetett, Gundel-Takács hárított. A 40. percben Sajbán közelről a kapu fölé pörgetett, majd Dénes távoli lövése nem sokkal ment mellé.

A második játékrész elején Dénes remek beadása után Mim egy pazar távoli fejessel egyenlített, 1-1. Bár a vendégek kezdték átvenni a játék irányítását, megint a hazaiak szereztek újabb gólt: a 68. percben egy diósgyőri szöglet után Szatmári is fejjel volt eredményes, 2-1. Hiába támadott többet a hajrában a zalaegerszegi együttes, több gól már nem született.

A DVTK öt év után ismét hazai bajnokin verte a ZTE csapatát.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
DIÓSGYŐRI VTK – ZALAEGERSZEGI TE  2–1 (1–0)
DVTK Stadion, 4107 néző, v.: Antal Péter
Gólok: Rakonjac (10.), Szatmári (68.) ill Mim (55.)
Sárga lap: –
DVTK: Sentic – Szatmári, Lund, Chorbadzhiyski, Sanicanin – Vallejo (Pozeg Vancas, 65.) – Jurek (Acolatse, 57.), Holdampf, Franchu (Klimovich, 57.), Gera (Rharsalla, 57.) – Rakonjac (Kampetsis, 84.) Vezetőedző: Nikola Radenkovics
ZTE: Gundel-Takács – Csóka (Medgyes, a szünetben), Evangelou, Várkonyi – Ipalibo (Nyíri, 82.), Kiss B. (Spoljaric, 72.), Mim, Sankovic, Szendrei – Dénes (Croizet, 72.), Sajbán (Fucak, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor