Győzelemmel folytatta a felkészülést a Puskás Akadémia

Véget ért az edzőtábor.

A PUSKÁS AKADÉMIA BESZÁMOLÓJA:

,,Harmadik ausztriai találkozóját is győzelemmel zárta NB I-es csapatunk, amely Weslen Júnior góljával 1–0 arányban múlta felül a szlovén NK Aluminij együttesét.
Nyolc saját nevelésű játékossal a kezdőben vágott neki utolsó ausztriai felkészülési meccsének együttesünk. A fiatalok mellett az ezúttal a védelem tengelyében feltűnő Szolnoki Roland és az újonnan igazolt Patrizio Stronati képviselte a rutint a védelemben, a középpálya és a támadósor átlagéletkora a húsz évet sem érte el – igaz a húszéves Kiss Tamásnak már több mint száz NB I-es találkozó van a lábában. Az összecsapás első fél órája nem bővelkedett helyzetekben, de annyit megállapíthattunk, hogy a mieink irányították a játékot, az NK Aluminij pedig gyors megindulásokkal igyekezett zavarba hozni védelmünket. Az egyik ilyen akció végén a ghánai Kofi Babil nagy helyzetbe került, de Markek Tamás kapuja mellé-fölé lőtt, a félidő vége előtt pedig kapusunknak kellett nagyot védenie.

Lendületesen kezdtük a második félidőt, előbb Weslen Júnior bal oldali elfutása és beadása okozott riadalmat a szlovén védelemben, majd Corbu Maius elől kellett nagy helyzetben tisztázniuk a bekkeknek. Agilitásunk az 58. percben ki is fizetődött: Skribek Alen megindulása után Weslen Júniorhoz került a labda, aki a balösszekötő helyéről, húsz méterről szépen kilőtte a bal alsó sarkot (1–0) – a Juninho becenévre hallgató támadónak ez volt az első gólja első csapatunk színeiben. Brazil játékosunk aztán kis híján egy gólpasszt is összehozott, mégpedig a szintén csereként beállt Ominger Gergőnek, aki a dél-amerikai átadásából alig lőtt fölé. A továbbiakban is mi voltunk a veszélyesebbek, helyzeteket is sikerült ám több gól nem esett. Egy nullás sikerünk azt is jelentette, hogy három győzelemmel, kapott gól nélkül zártuk az edzőtábort.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés

Puskás Akadémia FC–NK Aluminij 1–0 (0–0)

Gól: Weslen Jr. (58.)

PAFC: Markek – Major G., Szolnoki, Stronati, Deutsch L. – Mim, Corbu, Posztobányi – Komáromi, Gruber, Kiss T. Csereként pályára lépett: J. Nunes, Spandler, Ominger, Skribek, Weslen Jr., Hosszú Z., Ganbajar."