FTC-Mezőkövesd: díszsorfal és üzenet a fronton harcolóknak

Sérülések után slusszpoén a 90. percben.

FERENCVÁROS-MEZŐKÖVESD 2-1 (1-0)

Az NB I 32. fordulójának szombat esti meccsén a Ferencváros 3627 néző előtt 2-1-re legyőzte a Mezőkövesdet. A zöld-fehéreket a visszatérő szurkolók mellett a Mezőkövesd is köszöntötte a kezdés előtt, az első félidőben pedig Tokmac "robbantotta fel" a lelátót. A második játékrészben Besirovic hatalmas góllal egalizált, ám a slusszpoén Tokmacé volt a lefújást megelőzően. A Fradi öröme nem lehet felhőtlen, hisz az első félidőben Zubkovot, a szünetben Somáliát, a második félidőben Blazicot kellett lecserélni – mindhárman kisebbnek tűnő sérülést szenvedtek. Érdekesség, hogy a matyóföldieknél csereként pályára lépett az a Diallo, aki anno a Ferencvárosban is játszott.

Katonaként segíti a Fradi legendája a járvány elleni küzdelmet – videó – NB1.hu

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A KEZDÉS ELŐTT

A Kövesd a Vidihez hasonlóan díszsorfalat állt a bajnoknak (és egyébiránt ugyanúgy 2-1-es vereséget szenvedtek, mint a fehérváriak), míg a Fradi játékosai köszönetet mondva üzentek a koronavírus ellen a frontvonalban harcolóknak.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: TOKMAC NGUEN

Nagyon aktívan kivette a részét a zöld-fehérek támadójátékából, helyzetekig jutott és duplázott – érződött továbbá az is, hogy motiválja őt a szurkolók visszatérése.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

23. perc: Karnyickiről Katanecre pattant a labda, onnan Tokmac csapott le rá, aki hat méterről a bal alsóba lő Szappanos mellett-alatt. 1-0

64. perc: Egy Mmaee által kifejelt labdára Besirovic csap le, aki remek lövéssel, 17 méterről kapásból pókhálózza ki a jobb sarkot. 1-1

89. perc: Laidouni húzta meg a bal szélen, majd pontosan varázsolt az üresen álló Tokmac fejére, aki közelről a bal alsóba bólintott. 2-1

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Ferencváros a Honvédhoz látogat, míg a Mezőkövesd az MTK-t fogadja az utolsó körben.