Fradi-Juve: más szint

Akárcsak a Barca.

Ferencváros-Juventus 1-4

A Ferencváros 4-1-es vereséget szenvedett a Puskás Arénában a Juventus ellen, a Bajnokok Ligája csoportkörében. Azt el kell ismerni, hogy a Juventus és a Barcelona más szintet képvisel, mint a magyar rekordbajnok, azonban mind a két csapat hálóját be tudták venni a zöld-fehérek. Boli gólja után hatalmas öröm lett úrrá a lelátón, a vereség ellenére a drukkerek folyamatosan és hangosan buzdították a csapatukat. Ahogy az már a sorsolás után várható volt, a Fradi a harmadik helyért lehet harcban a Dinamo Kijev ellen.

Fradi-Juve: így mentek a szurkolók a meccsre – VIDEÓ – NB1.hu

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: ÁLVARO MORATA

Remekül játszott az egész meccsen, a csapata első két gólját ő szerezte, ezzel tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzés sorsát. Nem véletlenül világklasszis a spanyol labdarúgó.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A JUVENTUS ÉRTÉKESÍTI AZ ELSŐ HELYZETÉT

Az első igazi helyzetét a 7. percben alakította ki a Juventus, amiből meg is szerezte a vezetést. Cuadrado beadását sem Ronaldo, sem Loverncsics nem érte el, Morata viszont igen, aki a kapuba passzolt.

7.p.: Cuadrado jobbról adott középre, a labda több ember előtt elment, ami így Morátához került, aki ballal a kapuba passzolt. 0-1

Streamable Video

Watch this video on Streamable.

60.p.: Álvaro Morata jobb lábbal, 15 méterről a bal sarokba lőtt, Ronaldo passza után. 0-2

72.p.: Blazic hazaadására rosszul mozdult ki Dibusz, a labdára lecsapott Dybala, aki az ötösről az üres kapuba lőtt. 0-3

81.p.: Blazic hazaadása ismét Dybalánál kötött ki, Dibusz csak beleérni tudott a támadó lövésébe. A gólvonalról hiába próbált Dvali menteni, a labda a hálóban kötött ki. 0-4

90.p.: Sigér lövése nem volt jó, ám Boli lecsapott a labdára és tíz méterről a kapuba talált. 1-4

A HÁTRALÉVŐ MECCSEK:

November 24., kedd
21.00: Juventus (olasz)–FERENCVÁROS
21.00: Dinamo Kijev (ukrán)–FC Barcelona (spanyol)5. FORDULÓ

December 2., szerda
21.00: Juventus (olasz)–Dinamo Kijev (ukrán)
21.00: FERENCVÁROS–FC Barcelona (spanyol)6. FORDULÓ

December 8., kedd
21.00: FC Barcelona (spanyol)–Juventus (olasz)
21.00: Dinamo Kijev (ukrán)–FERENCVÁROS

FERENCVÁROS–JUVENTUS (olasz) 1–4 (0–1)
Budapest, Puskás Aréna, 20 000 néző. Vezette: Grinfeld (izraeli)
FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Botka (Heister, 68.) – Haratin, Sigér D., Somália – Zubkov (Uzuni, 80.), Isael (F. Boli, 73.), Nguen (Mak, 73.) Vezetőedző: Szerhij Rebrov
JUVENTUS: Szczesny – Cuadrado (Frabotta, 76.), Bonucci, Chiellini, Danilo – Ramsey (McKennie, 53.), Arthur (Bentancur, a szünetben), Rabiot – C. Ronaldo, Morata (Dybala, 67.), Chiesa (Bernardeschi, 76.) Vezetőedző: Andrea Pirlo
Gólszerző: F. Boli (90.), ill. Morata (7., 60.), Dybala (73.), Dvali (81. – öngól)

A CSOPORT MÁSIK MECCSE:

Barcelona-Dinamo Kijev 2-1

A Barcelona hazai pályán három pontot szerzett a Ferencváros legnagyobb riválisa, a Dinamo Kijev ellen. A vezetést Messi szerezte meg az 5. percben, majd Piqué duplázta meg a csapata góljai számát a 65. minutumban. Tsygankov a 75. percben még szépíteni tudott, ezzel beállítva a 2-1-es végeredményt.