Felkészülés: Beszámoló a szombati edzőmeccsekről

Magyarország – A Loki szombati mérlege: egy győzelem, egy vereség.

A Videoton egygólos vereséget szenvedett az első felkészülési mérkőzésén – írja a klub honlapja.

Szombat délután lejátszotta első felkészülési mérkőzését a Videoton az ausztriai edzőtáborban. A kezdő sípszó előtt nem sokkal elkezdett esni az eső, ez azonban nem befolyásolta komolyan a játék képét. Az ellenfél az a grúz SZK Csihura Szacshere volt, amelyet akár ellenfélként is megkaphat a Vidi az EL első selejtező körében.

Nem kellett sokat várni az első lehetőségre, a találkozó 6. percében Ivanishvili lőtt 23 méterről kapura, a labda alig ment mellé. Tíz perccel később Dobrovolski lőtt 25 méterről kapura, a labda a csúszós füvön megpattant Kovácsik előtt, a kapus azonban védeni tudott. A 23. percben Lekvtadze használta ki Nego bizonytalanságát, aki elcsúszott a vizes füvön, a grúz játékos lecsapott a labdára 22 méterre a kapunktól, és egyedül vezethette azt Kovácsikra, ajtó-ablak helyzetben azonban kapu fölé lőtt 13 méterről. Egy perccel később Géresi beadását követően Barczi elől mentettek a grúz védők.

37 percet kellett várnunk a félidő legnagyobb fehérvári helyzetére. Ekkor Géresi adott be a jobb szélről, a labda a hosszún érkező Bódihoz került, aki szépen tette vissza középre azt Negonak, ő kapura lőtt négy méterről, de Hamzic óriásit védett!

A második félidőben Henning Berg sorcserét hajtott végre, és több játékost is új poszton próbált ki. Sejben jobbhátvédként, Zsótér balhátvédként, míg Stopira belső védőként játszott.

Hatalmas helyzettel kezdte a Vidi a játékrészt. Heffler indította szép labdával Suljicot, a grúzok kapusa kifutott a 16-oson kívülre, Suljic Oliveirának passzolt, aki 19 méterről, kapásból, nem sokkal az üres kapu mellé gurított.

Tíz perccel később megszerezte a vezetést a Csihura Szacshere. Egy jobb szélről érkező beadás jutott el a középen érkező Mumladzehez, akinek közeli lövését hatalmas bravúrral védte Horváth, a kipattanót azonban a grúz játékos már gond nélkül tudta közelről a kapuba lőni (0-1).

A folytatásban főleg átlövésekkel próbálkozot mindkét csapat. A Vidiből Heffler, a grúzoktól pedig a gólszerző Mumladze veszélyeztetett. A 74. percben Feczesin 19 méterről leadott lövését védte Sephiashvili.

Az utolsó tíz percben valamivel többet birtokolta a labdát a Videoton, de nem sikerült egyenlítenie, így első felkészülési mérkőzését 1-0-ra elveszítette.

A DVSC-TEVA lejátszotta második edzőmeccsét is a Spartak Miava együttese ellen – írja a dvsc.hu. Az első helyzetre a találkozó 13. percéig kellett várni, ekkor egy gyors vendég kontra után a szlovák játékos lövése a bal kapufán csattant.  A 26. percben egy szabadrúgást követően megszerezte a vezetést a Spartak Miava:  a hazai sorfalon megpattant a labda, így pont a vendég támadó elé került, aki Verpecz mellett laposan lőtt a hálóba (0-1). A 42. percben Horváth Zsolt futott el bal szélen, majd adott középre az ott érkező Takács Tamásnak, aki egyből lőtt, de próbálkozása pár centivel a kapu mellett elhagyta a játékteret.

A második félidőt a Loki kezdte veszélyesebben. Kondás Elemér együttese próbált helyzeteket kialakítani és fogást találni az ellenfelen, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Az 59. percben azonban újabb szlovák gól született, egy jobboldali beadást, a középen üresen érkező játékos zavartalanul lőtt a kapuba (0-2). Egy perccel később ismét a vendégek örülhettek, hiszen egy tizenöt méteres lövéssel már 3-0-ra vezettek.

Nagyobb fokozatra kapcsolt a DVSC-TEVA, néhány perccel később Mészáros Norbert a saját térfeléről indította Castilliont, aki egy szép csel után a tizenhatoson belül passzolt Takácshoz. A Loki csatára a kapus kezei között lőtte be a labdát a kapuba (1-3). A 71. percben még izgalmasabbá vált a meccs, amikor a jobb szélről Castillion passzolt vissza Holmannak, aki tizenegy méterről bombaerősen lőtt a léc alá (2-3). A labda a lécről vágódott be a hálóba. Küzdött a Loki, beszorította ellenfelét, mindent megtett, hogy kiegyenlítsen. Meg is történhetett volna, ám a végén Kinyik beadását Castillion pár centivel fejelte mellé, így maradt a 2-3-as végeredmény.

DVSC-TEVA – Spartak Miava 2–3 (0-1)

DVSC-TEVA: Verpecz – Kinyik, Brkovic, Mészáros N., Ferenczi  J., Bereczki, Varga J., Sekulic (Castillion 46.) – Horváth Zs.(Nagy K. 83.), Holman, Takács

Sparta Miava: Solhicka – Ostojic, Pavlik, Machover, Kona – Beho, Kolar, Duga, Marcek – Daniel, Kukol

Gól: 0-1 Ostojic (26.), 0-2 Kolar (59.), 0-3 Mehremic (60.), 1-3 Takács T. (65.), 2-3 Holman (71.)

A DVSC-TEVA lejátszotta az első mérkőzését a Spartak Myjava csapata ellen a Debreceni Labdarugó Akadémia centerpályáján. Érdekesség, hogy az ellenfél, a szlovák bajnokság harmadik helyezettje akár az Európa Liga-selejtező első körében is találkozhat a Lokival.

Az összecsapás eleje leginkább a csapatok egymással való ismerkedéséről szólt. Egyik együttes sem rontott a másiknak, de nagy iramot diktáltak a játékosok. A 16. percben az első helyzetéből megszerezte a vezetést a Debrecen: Tisza Tibor a kapust elfektetve, a védők között lőtt az üres kapuba (1-0). A következő Loki-helyzetre a 36. percig kellett várni, ekkor Szakály Péter indult meg középen, majd passzolt Kulcsárnak, aki egy lövőcsel után a kapu felé lőtte a labdát. Egy perccel később újabb szép akciót vezetett a DVSC, mely végén Djelmic nem talált kaput. Az első félidőben nagyban nehezítette a csapatok dolgát a felhőszakadás, amely el sem állt az első negyvenöt perc végéig.

A második játékrészt aktívabban kezdték a vendégek, rövid időn belül két lehetőségük is volt, de a kapura nem jelentettek veszélyt. Az 52. percben Djelmic jobboldali beadásáról Kulcsár Tamás maradt le középen. A mérkőzésen pályára lépett a Loki három utánpótlás játékosa Nagy Kevin, Balogh Krisztián és Virág Ákos. Néhány perccel később Tisza Tibor egy okos támadás után növelte az előnyt. A második gól után is a Loki veszélyeztetett inkább, sorra alakította ki a helyzeteket. A következő Debreceni lehetőség egy közelről elvégzett szabadrúgás volt, amelyet Tisza néhány centivel a bal kapufa mellé lőtt. A 87. percben szépítettek a vendégek: a Spartak Myjava játékosa egy gyors kontrát követően Radosevic fölött lőtt a kapuba. Pár perccel később egy baloldali, lapos beadást Szakály lőtt kapura, de a kapus védeni tudott. Ezt követően újabb nagy debreceni helyzet maradt ki, Kulcsár indította Szakályt, aki a kapus mellett is eltolta a labdát, majd beadását tisztázták a védők.

Az első edzőmeccsen újabb gól már nem született, így 2-1-re nyert a Debrecen.

Felkészülési mérkőzés

DVSC-TEVA – Spartak Myjava 2-1 (1-0)

DVSC-TEVA: Balogh J. (Radosevic) – Bokros(Nagy Z.), Ludánszki(Nagy K.) – Szatmári Cs., Barna – Djelmic, Jovanovic, Szakály, Mészáros K.(Balogh K.) – Kulcsár, Tisza(Virág Á.)

Spartak Myjava: Hruska – Mehremic (Konicek), Pavlik, Cernacek, Ciernik – Ferehcic, Duga, Bilovsky, Copko – Abraham(Pecha), Mudry

Gól: Tisza (16., 55.) ill.  Mudry (87.)

Az OTP Bank Ligában 7. helyen végző Paksi FC lejátszotta első felkészülési mérkőzését. Csertői Aurél gárdája 16 gólt rúgott a Tolna megyei II. osztály keleti csoportjában az utolsó helyen végző Kajdacsnak.

Bemutató mérkőzés

Kajdacsi SE-Paksi FC 0-16 (0-8)

Kajdacs: Bérdi Z., Farkas A., Király R., Mirák A., Lengyel J., Király P., Kapás B., Szeder B., Varga L., Szalai L., Simon B., Brautigam D., Orsós D., Gazdag A., Lengyel P., Micskei M., Simon B. II., Szendi F., Borbély I., Kőrösi G. Vezetőedző: Kovács Dénes

Paks: Molnár P. – Kulcsár, Kelemen, Gévay, Szabó J. – Papp K. – Koltai, Kecskés, Bertus, Bartha – Balázs Zs.. 2. félidő: Kemenes – Kulcsár, Szekszárdi, Kelemen, Báló – Kesztyűs – Kővári, Szakály D., Nagy R., Haraszti – Bajner. Vezetőedző: Csertői Aurél

G: Bertus (7., 44.), Bartha (11., 29., 34.), Kecskés (25.), Kulcsár (31., 60.), Balázs (45.), Nagy (52.), Bajner (54., 61.), Kővári (58.), Szekszárdi (69.), Haraszti (71., 79.)