Magyarország - Csányi Sándor erre is kitért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség első embere, Csányi Sándor szerint a klubcsapatok nemzetközi szinten elért eredményei befolyásolják a válogatott eredményességét is – írja az m4sport.hu.
„Amikor arról beszélünk, hogy kinek mi a felelőssége a magyar labdarúgásban, akkor különbséget kell tennünk a szereplők között. Az MLSZ a magyar kormánnyal megteremtette a fejlődés infrastrukturális feltételeit, stabilizáltuk az utánpótlás és profi csapatok anyagi helyzetét, igazából nincs olyan ok, ami hátráltatná a minőségi munkát, a szakképzésekben is elhoztuk a legjobb gyakorlatokat.”
Az NB I-es klubok szerepléséről
„A kluboknak a jövőben javítaniuk kell a utánpótlásképzés minőségén, ezt a játékosok jobb kiválogatásával és a megfelelőbb edzők alkalmazásával kell elérni. Tetszik, nem tetszik, egyes csapatoknak át kell gondolnia a külföldi és idősebb játékosokkal kapcsolatos stratégiájukat, amely a hazai porondon elég lehet a sikerhez, de látható, hogy a nemzetközi sorozatokból sorra esnek ki a magyar szereplők.”
„Amennyiben a magyar klubok nemzetközi szinten sorozatosan sikertelenül szerepelnek, aligha várható el a válogatottól, hogy egy Európa- vagy világbajnokságon eredményt érjen el.”
Csányi Sándor leszögezte, nem a felelősséget akarja áttolni: „egy válogatott szövetségi kapitányának behatárolt a mozgástere”.
„Azok után, amennyi forrást biztosítottunk az utánpótlásképzésre vagy a profi futballra, jobb munka várható el, erre hívtam fel a csapatok figyelmét. Gondolják át, jó úton járnak-e, megfelelő stratégia mellett dolgoznak-e és azokat a forrásokat, amelyeket biztosítottunk, valóban azok használják-e fel, akik eredményesen tevékenykednek.”
„A szomszédos országok bajnokságaiban, például Horvátországban jóval alacsonyabb az átlagéletkor az NB I-ben játszó csapatokénál, sokkal korábban szereznek versenytapasztalatokat érnek bele a felnőtt futballba, így érhető el, hogy a játékosok eladása fontos tényezője legyen a klubok bevételének. Nálunk van egy olyan vélemény, hogy a játékos 24 éves korára kész, az edzők nagyon eredménycentrikusak, a klubvezetők nem hosszú távon, egy csapat felépítésében gondolkodnak. ”
„Nem mondanám, hogy rosszul indult Georges Leekens kapitánysága, hiszen csak két mérkőzésen ült a kispadon és kevés ideje volt a válogatásra a bajnokság téli szünete miatt.”
„Látható volt, és gondolom a rutinját mutatja, hogy Skócia ellen már teljesen más szellemben állt ki a csapat és egy teljesen más játékot nyújtott, mint a kazahokkal szemben. Van még júniusig pár hónap, sokkal jobban megismerheti a játékosokat és nagyobb bátorsággal hívhat be olyanokat, akik márciusban még nem kerültek be. Abban bízom, hogy meccsről-meccsre legalább annyit fogunk javulni, mint márciusban. Nyáron Fehéroroszországgal, majd Ausztrália ellen lépünk pályára, az egy nehéz mérkőzés lesz, de akkor már ígéretes játékot kell felmutatni. A jövőről nem könnyű beszélni, de biztos vagyok benne, hogy Georges Leekens lesz a válogatott kapitány szeptemberben.
„Az újságírók és a labdarúgásban érintett, véleményüknek hangot adó szakemberek a színvonallal köti össze a nézőszámokat, de azt gondolom, szoros összefüggésben van azzal is, hogy sok esetben vendégségbe játszottak a csapatok, sok stadion nem készült el vagy felújítás alatt állt. Bízom benne, ha elkészülnek a létesítmények és kulturált szórakozásra lesz lehetőség, a csapatok rendszeresen otthon játszanak, aktívabb, jobb közönségkapcsolat alakul ki a csapatok között, hiszen úgy tűnik, érdeklődés van, legalábbis erről árulkodnak a televíziós nézettségi adatok, amelyek rekordokat döntögetnek. ”
Kipróbálnád a sportfogadást? A legjobb helyen jársz! (x)