Európa-liga: őrült meccsen bukta rangadóját a Fradi riválisa – reakció

Nem sikerült jól a főpróba.

A Ferencváros csütörtöki Európa-liga ellenfele a francia AS Monaco, hétvégén a bajnokságban rangadóval hangolt a zöld-fehérek elleni összecsapásra. Philippe Clement gárdája a Ligue 1 12. fordulójában a Lille együtteséhez látogatott. A csapatok között mindössze két pont volt a különbség a mérkőzést megelőzően a Monaco javára, így nagy küzdelemre lehetett számítani. A csapatok nem hazudtolták meg magukat, hiszen, ahogy a franciák fogalmaztak egy örült meccset játszottak egymással.

A hazaiak szereztek vezetést a 22. percben, de a szünetben 2-2 állt a kijelzőn. A folytatásban sem álltak le a csapatok. Az 53. percben a Monaco jutott előnyhöz, de Lille hamar kiegyenlített majd a győzelmet is megszerezte a hét gólos mérkőzésen.

Győzelmével a Lille megelőzte riválisát és 22 ponttal a hatodik, míg a Monaco egy ponttal lemaradva a hetedik a tabellán.

“Csalódottak vagyunk, hiszen több lehetőségünk is volt, hogy ponttal vagy pontokkal távozzunk. Ahogy előzetesen is lehetett rá számítani, két támadó futballt játszó csapat mérkőzéséből egy közönség szórakoztató nagyon jó összecsapás kerekedhet. Így is történt. A mai nem a védelmek jó teljesítményéről szólt. Sajnos a kulcsmomentumokból nem mi jöttünk ki jól és a négy kapott gól sem néz ki túl jól, de azon leszünk, hogy javítsunk ezen” – nyilatkozta a lefújást követően Philippe Clement a Monaco vezetőedzője.

FRANCIA LIGUE 1
12. FORDULÓ,

Lille–Monaco 4–3 (Alexsandro 22., Cabella 38., 72., Bamba 71., ill. Caio Henrique 34.,  Disasi 44., Ben Yedder 53.)