Elkapta a fonalat az MSN! Retteghet a PSG?

Barcelona – Neymar csodagólt lőtt, Umtitivel gólt rúgattak.

A La Liga 26. fordulójának szombat esti zárómérkőzésén a Barcelona fantasztikus játékkal 5-0-ra verte a Celta Vigót a Camp Nouban.

Azok után, hogy a tavasz első napján a Barcelona 6-1-re verte a Sporting Gijónt, nem sok jóra számíthatott a Celta Vigo a Camp Nouban. A tabella 10. helyén álló vendégeknek egyedül a tisztes helytállás lehetett a cél a Messi, Suarez és Neymar által fémjelzett katalán együttes ellen, mely újfent parádézott.

Szalai ismét parádézott, BL-helyért küzd a csapata – NB1.hu

Az elmúlt időszakban remek formába lendülő gránátvörös-kékek már a 19. percben bevehették volna a Celta kapuját, előbb Suarez, majd Messi találta el a kapufát. Öt minutummal később már összejött a gól, Messi volt eredményes egy kiváló szólót követően. Még az első játékrész során megduplázta fórját a gyors, lendületes játékot bemutató Luis Enrique-együttes, Neymar pazar mozdulattal tökéletesítette Messi passzát – a brazil hetedik Celta elleni meccsén hatodik gólját szerezte.

A második félidő közepén tovább folytatta tanári dominanciáját a Barca, hét perc alatt három találatot szereztek: előbb Rakitic, majd Umtiti, végül Messi volt eredményes – az argentin klasszis elmúlt 26 lövéséből 13 sikeres volt. A Celtának nem futotta a szépítésre, így méretes, ötgólos zakóval utazhat haza. Győzelmével a Barcelona ismét átvette az első helyet a tabellán az egy meccsel kevesebbet játszó Real Madridtól.

FC Barcelona-Celta Vigo 5-0 (Messi 24., 64., Neymar 40., Rakitic 57., Umtiti 61.)