Edzői reakciók a 7. forduló szombati mérkőzéseiről

Maga mögött hagyta a "sötét időszakot" a Honvéd?

Korábban már beszámoltunk arról, hogy szombaton a Puskás Akadémia Gyurcsó Ádám duplájának is köszönhetően verte idegenben a DVSC-t, szépséges találatokkal győzött a Honvéd a Mezőkövesd otthonában, nyert a Kaposvár a DVTK ellen és a ZTE is a Paks ellenében – Stieber Zoltán és Böde Dániel is első gólját szerezte újdonsült csapatában, utóbbit kiállították. A játéknap zárómeccsén az Újpest idegenben vette el a Fehérvár veretlenségét. Az edzők is értékelték az összecsapásokat.

Böde: gól és piros, gyönyörű találatok – eredmények, tabella – NB1.hu

A végén csapott le az újpesti bomba Fehérváron – eredmények, tabella – NB1.hu

Debreceni VSC-Puskás Akadémia FC 1-2 (0-2)

Herczeg András: Az első félidő rémálomszerűen kezdődött számunkra. A vendégek jobban játszottak, agresszívebbek voltak, és kaptuk is a gólt. Ezt követően próbálkoztunk, de nem volt átütőerő a játékunk. A védekezésünkben is volt probléma. Második félidő már jobb volt. Talán ha hamarabb sikerül szépíteni, akkor több esélyünk lett volna az egyenlítésre. El kell ismerni, hogy a Puskás jobb volt ezen a mérkőzésen, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Hornyák Zsolt: Nagyon fontos győzelmet arattunk egy nehéz ellenfél ellen. A Debrecen nem azt nyújtotta, amit vártam, könnyen szereztünk előnyt. A második félidőt úgy kellet volna kezdenünk, mintha 0-0 lett volna az állás. Ehhez képest már nem volt olyan a játékunk, mink az első félidőben. Tudatosítani kell a játékosokban, hogy nem kell megelégedni a kétgólos vezetéssel, ha lehet, rúgjuk meg a harmadik vagy akár a negyedik gólt is. A második félidőben a Debrecen szépített. A csapatom az első félidőben nagyon jól játszott, a második félidőben már kevésbe.

Nagyerdei Stadion, 3250 néző, v: Bognár

gólszerzők: Szécsi (83.), illetve Gyurcsó (10., 43.)

sárga lap: Ferenczi (6.), Tőzsér (31.), Kinyik (32.), Haris (40.), Varga K. (72.), illetve Urblík (41.), Nagy Zs. (51.), Vanecek (86.)

DVSC: Nagy S. – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Tőzsér (Trujic, 63.) – Csősz (Garba, 46.), Varga K., Haris, Szécsi – Adeniji (Bényei, 93.)

Puskás Akadémia FC: Hegedüs – Szolnoki, Meissner, Hadzsijev, Nagy Zs. – Urblík, Van Nieff – Gyurcsó (Spandler, 88.), Knezevic (Vlasko, 86.), Sós (Kiss T., 70.) – Vanecek

A vendégek már a találkozó első percében megszerezhették volna a vezetést, Vanecek előtt adódott óriási lehetőség, de ekkor Pávkovics a gólvonalról még menteni tudott. A tetszetősen játszó felcsútiak aztán egy szép kontratámadás végén a tizedik percben előnyhöz jutottak, és a folytatásban is aktívabbak voltak. A félidő végén a debreceni Haris "gólpasszt" adott Gyurcsónak, aki élt is a lehetőséggel, és megszerezte második találatát is.

A második játékrészben a vendégek elsősorban az eredmény tartására törekedtek, a hazaiak pedig csak ritkán tudták átjátszani a rivális védelmét. A mérkőzés hajrájában ugyan "szinte a semmiből" szépített a Loki, újabb gólt azonban már nem tudott szerezni.

ZTE FC-Paksi FC 3-1 (2-1)

Dobos Barna: „Gratulálok a csapatnak, a legfontosabb a három pont megszerzése volt ma és ezt maximálisan teljesítettük. Hátrányba kerültünk, de nem ijedtünk meg és a most a végén is koncentráltak voltunk, hogy ne csússzon ki a kezünkből a győzelem, mint legutóbb.

Tomiszlav Szivics: ” Érdekes mérkőzés volt és furán hangozhat ez tőlem, de nagyon jól játszottunk. Többet volt nálunk a labda, de nem tudtuk ezt kihasználni. Több hibát is elkövettünk, amivel élt a ZTE, amelynek gratulálok a győzelméhez.

Zalaegerszeg, 2945 néző, v.: Erdős

gólszerzők: Radó (26.), Stieber (36.), Mitrovic (70.), illetve Böde (10.)

kiállítva: Böde (74.)

sárga lap: Demjén (79.), illetve Osváth (35.), Windecker (57.), Papp K. (92.)

Zalaegerszeg: Demjén – Bolla, Lesjak, Bobál D., Tamás K. – Kocsis G., Mitrovic (Hudák, 89.) – Bedi, Stieber, Radó (Babati, 81.) – Ikoba (Bobál G., 62.)

Paks: Holczer – Szabó J., Zachán, Fejes A., Osváth – Balogh B. (Remili, 71.), Papp K. – Windecker, Hahn, Könyves (Fejős, 71.) – Böde

Nem sokáig ismerkedtek, tapogatóztak a pályán a csapatok, hiszen Böde Dániel már a tizedik percben vezetést szerzett a vendégeknek. A korábbi válogatott középcsatár első gólját szerezte, amióta ismét a paksiakat erősíti. A tolnaiak színeiben legutóbb 2012 májusában volt eredményes. A hazaiak sokat tettek az egyenlítésért, ami Radó András jóvoltából a 26. percben sikerült is, majd Stieber Zoltán első NB I-es góljával a zalaiak vezettek a kiegyenlített első félidő után.

Könyves Norbert a hatvanadik percben óriási helyzetet hagyott ki, a másik oldalon Nikola Mitrovic tíz perccel később nem hibázott, és eldöntötte a meccset a hazaiak javára. A paksiak ráadásul csakhamar megfogyatkoztak, mert a Kocsis Gergő elleni szabálytalanság miatt Böde Dánielt azonnali piros lappal kiállították.

A ZTE sokkal többet tett a győzelemért, főleg a második félidőben, így teljesen megérdemelten jutott a három ponthoz.

Kaposvár-Diósgyőri VTK 2-0 (1-0)

Disztl László: "Az elsőtől az utolsó percig uraltuk a játékot, és hazai pályán megszereztük a nagyon fontos első győzelmünket. A bajnokság kezdetétől folyamatosan fejlődik a csapat, a stabil védekezés mellett ma támadásban is szép dolgokat mutattunk, a gólok mellett helyzeteket dolgoztunk ki. Az egész csapat nagyszerűen küzdött, elszántságot mutatott, megérdemelt győzelmet arattunk. A DVTK a bal oldalon veszélyesen támadott, nehezen kontrolláltuk ezt a területet, ezért a második félidőben több erőt koncentráltunk oda. Örülünk, hogy a szurkolóknak egy szép estét szereztünk!"

Feczkó Tamás: "Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy az elvárható lenne, hiszen csak a hazaik vezető gólja után kezdtünk el játszani. Ezután kétszer is egyenlíthettünk volna, de nem tettük meg. A második félidőben hiába borult fel a pálya, vagy rossz döntést hoztunk a kapu előterében, vagy a kaposvári élőfalban akadt el  a labda, ezért gyakorlatilag nem volt kapu felületét eltaláló lövésünk. Kétszer annyi helyzetet alakítottunk ki, mint a hazaiak, mégis ők nyertek, ezért nekünk nem maradt más, mint gratulálni nekik. A második félidőre lehet építeni, de pontosítani kell a kulcspasszokat, értékesíteni kell az olyan helyzeteket, amikor öten vezetjük kettő ellen a labdát."

Kaposvár, v: Berke

gólszerző: Nagy T. (20.), Szakály A. (54.)

sárga lap: Hegedűs (48.), Vachtler (60.), illetve Karan (16.), Polgár (69.), Ivanovski (74.), Tamás (84.)

Kaposvár: Pogacsics (Slakta, a szünetben) – Vachtler, Hegedűs, Nagy T., Fodor – Nagy R., Szakály A., Nagy J. (Nagy K., a szünetben), Csiki (Balázs Zs., 83.) – Beliczky, Ádám

DVTK: Danilovic – Polgár (Tabakovic, 72.), Brkovic, Karan, Tamás – Márkvárt, Iszlai – Prosser, Hasani (Korbély, 55.), Rui Pedro – Ivanovski

A Kaposvár már az első félidőben is kézben tartotta a mérkőzést, ehhez azonban szükség volt a viszonylag hamar megszerzett vezető gólra is, amely egy szép fejes nyomán született.

A Diósgyőr sem az első 45 percben, sem a fordulás után nem találta az ellenszert a hazaiak játékára, ráadásul a Kaposvár egy némiképp szerencsés, de megérdemelt góllal megduplázta előnyét. Ezután viszonylag eseménytelenül pergett le a találkozóból hátralévő idő, amelynek során a DVTK semmilyen veszélyt nem jelentett a hazai kapura, és pont nélkül távozott a somogyiaktól.

Mezőkövesd Zsóry-Budapest Honvéd 1-2 (0-1)

Kuttor Attila: "Kiegyenlített mérkőzést játszottunk, amelyen két harcias, jó csapat találkozott egymással, és amelyen két egyéni villanás megpecsételte a sorsunkat. Ettől függetlenül a futballunk működött, az első félidőben megvoltak a lehetőségeink arra, hogy több gólt is szerezzünk, de sajnos nem sikerült. A második félidőben még nagyobb nyomást helyeztünk az ellenfélre, ekkor már kevesebb tiszta ziccerünk volt, de ettől függetlenül benne volt a mérkőzésben, hogy kiegyenlítsünk, ez azonban ma nem sikerült."

Giuseppe Sannino"Ezen a mérkőzésen mindenképpen az eredményen volt a hangsúly, és egy nagyon fontos győzelmet is arattunk, tudniillik, volt már, hogy játszottunk jól, mégis egy olyan sötét időszak áll mögöttünk, amikor az eredmények nem jöttek. Ezt a sikert jó teljesítménnyel tudtuk elérni, és, ami ennél is fontosabb, hogy végre igazi csapatjátékot lehetett látni a Honvéd részéről. Győzelmünket egy olyan egyesület ellen szereztük, amely jelenleg a bajnokság második helyét foglalja el a tabellán, ezért is értékes a három pont."

Mezőkövesd, 2456 néző, v.: Bogár

gólszerzők: Sajbán (79.), illetve Banó-Szabó (34.), Ben-Hatira (48.)

sárga lap: Vajda (18.), Neszterov (55.), Katanec (78.), Vadnai (91.), illetve Lovric (69.), Ben-Hatira (91.), Tujvel (94.)

Mezőkövesd: Szappanos – Eperjesi, Neszterov, Katanec, Vadnai – Berecz, Bertus (Pekár 74.) – Vajda (Sajbán 60.), Cseri, Nagy D. (Molnár G. 51.) – Zivzivadze

Honvéd: Tujvel – Batik, Kamber, Lovric – Uzoma, Nagy G., Banó-Szabó (Kesztyűs 61.), Vadócz, Aliji – Ben-Hatira (Lanzafame 91.), Moutari (Cipf 81.)

Az első fél órában többnyire mezőnyjáték folyt a pályán, a nézőknek kevés izgalomban volt részük, majd a félidő hajrájára kanyarodva a vendégek szereztek vezetést egy megpattanó lövéssel. A szünetig a Honvéd maradt lendületben, több helyzetet is kidolgozott, ám nem talált újra kapuba.

Ami nem sikerült a félidő előtt, szinte rögtön összejött a budapesti együttesnek a fordulást követően, egy szép támadás végén ugyanis Ben-Hatira növelte kettőre csapata előnyét.

A folytatásban magabiztosan futballoztak a vendégek, a Mezőkövesd meddő mezőnyfölényben volt ugyan, de nem jutott el helyzetekig. A hajrá mégis izgalmasan alakult, mivel a hazaiak közel negyedórával a vége előtt egy gólra felzárkóztak, újabb gólt azonban már nem tudtak szerezni, így sorozatban második hazai bajnokijukat veszítették el.

MOL Fehérvár-Újpest 0-2 (0-0)

Marko Nikolics: "Nem tudok túl sokat mondani a találkozóról. Talán úgy tudok fogalmazni, hogy ma mérkőzést rendeztek Sóstón, de mi nem érkeztünk meg rá. Nem volt meg a kellő energiaszint, kevés volt a futás, nem álltunk bele a párharcokba, nem gyűjtöttük össze a második labdákat, így megérdemeltük a vereséget. Sajnálom Huszti Szabolcs sérülését, ő ma is azon kevesek egyike volt, aki harcolt minden labdáért. Nagyon fontos játékos, bízom benne, hogy nem esett kis sok időre, de fel kell készülnünk erre is, mert nem „néz ki jól” az eset.”

Nebojsa Vignjevics: "Gratulálok a játékosaimnak, de nem is szeretnék túl sok szót vesztegetni, hiszen minden látható volt a pályán. A meccs előtt azt mondtam a játékosaimnak, hogy nyerni akarunk, ezért türelmesnek, koncentráltnak kell lennünk. Az első félidő elején talán kissé elvesztettük a fejünket, de aztán rendeztük sorainkat és vártunk a pillanatra, ami aztán el is jött. Egyébként a MOL Fehérvárnak is gratulálok, keményen próbálkoztak, de nyomás alatt tartottuk őket, veszélyesek voltunk. Ha csak a döntetlenért jöttünk volna, akkor vélhetőleg kikapunk. Külön szeretném kiemelni a nyár végi igazolásaink közül Feczesint, aki tapasztalt játékos, jó személyiség és úgy futballozik, mintha 19-20 éves lenne. Teljesen megváltoztatta a csapat karakterét a leigazolása, ez már a DVSC ellen is látszott."

Székesfehérvár, 5267 néző, v.: Pintér Cs.

gólszerzők: Onovo (81.), Feczesin (92.)

sárga lap: Huszti (63.), Pátkai (66.), Stopira (89.), illetve Sankovic (48.), Ristevski (63.)

Fehérvár: Kovácsik – Nego, Juhász R., Musliu, Stopira – Kovács I. (Hadzic 84.), Nikolov, Huszti (Pantic 70.), Petrjak – Hodzic, Futács (Pátkai 57.)

Újpest: Banai – Balázs B., Heris, Ristevski, Burekovic – Sankovic – Simon K., Nwobodo (Szakály P. 92.), Onovo, Pauljevic (Zsótér 77.) – Feczesin

gól: Onovo (81.), Feczesin (90+1.)

Az éllovas MOL Fehérvár FC hazai pályán 2-0-ra kikapott az Újpesttől a labdarúgó OTP Bank Liga hetedik fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

Az Újpest kezdte jobban a mérkőzést, Simon Krisztián korai ziccere is ezt jelezte. A második negyedórában fölénybe kerültek a hazaiak, legnagyobb lehetőségük Futács Márkó lövése volt, amely a felső lécen csattant. Ezt követően ismét a vendégek vették át az irányítást, komolyabb helyzetük azonban nem akadt.

Fordulást követően aktívabbá vált a Fehérvár, de kevés veszélyt jelentett a vendégkapura. Az Újpest a hajrához közeledve megszerezte a vezetést Vincent Onowv révén. A hazai gárda az egyenlítésért küzdött, ám egy gyors támadás végén Feczesin Róbert megduplázta az újpestiek előnyét, egyben beállította a végeredményt.

A fővárosiak sikere azt jelenti, hogy a bajnok Ferencváros vesztett pontok tekintetében utolérte a fehérváriakat.

A mérkőzés (egyik) legnagyobb jelenete, amikor is Simon Krisztián lelátóra tartó lövését a fehérvári legenda, Disztl Péter "kapta el" és tartotta pontosan úgy a magasba, mint ahogy az 1985-ös UEFA-kupa negyeddöntőjében a Manchester United elleni tizenegyespárbajban: