DAC-Slovan: magyar gól is kellett a kiütéses győzelemhez – videó

Elmaradt a nagy küzdelem.

FORTUNA LIGA 7. FORDULÓ
DAC–Slovan Bratislava 5–2

A szlovák bajnokság hetedik fordulójában a Dunaszerdahely a Slovan Bratislava csapatát fogadta. A hazaiaknál Vida Máté és Vida Kristopher is a kezdőcsapatban kapott helyet, a vendégeknél Holman Dávid csereként állt be a 72. percben. Honfitársaink közül a DAC együttesét erősítő játékosoknak volt okuk az örömre, hiszen 5-2-es győzelmet arattak.

Pedig Sporar büntetőjével még a pozsonyiak szerezték meg a vezetést a 18. minutumban. Szűk 20 perccel később a DAC is tizenegyeshez jutott, sőt, de Kamps piros lapott kapott. A labda mögé Davis állt aki, nem hibázott. Az első játékrészben még Vida Kristopher is megvillant, így 2-1 állt a szünetben az eredményjelzőn.

A térfélcsere után Ramirez és Abena gyors gólváltását követően 3-2-re módosult az állás, majd Fabry és Ramirez újra beköszönt, így a dunaszerdahelyi alakulat fölényes, 5-2-es győzelmet aratott.

A Slovannak ez volt az első veresége a mostani bajnokságban, a DAC a harmadik helyen áll a 13 pontjának köszönhetően.