DAC: csereként is remekelt Kalmár Zsolt – reakció

Egyre jobb formában a csapatkapitány.

Hátrányból fordítva 3-1-re nyert a Dunaszerdahelyi AC csapata a Besztercebánya otthonában a Fortuna Liga 16. fordulójában. A sérülése után egyre több lehetőséget kapó Kalmár Zsolt, a félidőben állt be és hamar meghálálta edzője Adrian Gula bizalmát. A felvidéki együttes csapatkapitánya a 75. percben betalált, majd hat perccel később egy gólpasszt is kiosztott. A 27 éves játékosnak ez volt a negyedik gólja a szezonban. A győzelmet követően a DAC már második a tabellán, hat ponttal lemaradva a nagy rivális Slovan Bratislava mögött.

“Nagyon örülünk, hogy nyertünk. Nagyon fontos győzelmet arattunk. Kiegyenlített meccs volt, mindkét csapatnak voltak helyzetei, de szuper, hogy a mi javunkra dőlt el a találkozó. Nagyon sok munkát tettünk bele a meccsbe, és sikerült idegenben begyűjtenünk a három pontot. Minden meccsen azon dolgozom, hogy visszanyerjem a formámat és hogy minél több gólt szerezzek. Ballal átvettem, a másik lábbal ellőttem. Szerencsére a füvön megcsúszott a labda és a kapus nem tudta védeni. Óriási öröm, élmény volt, amikor a labda hálóba került. A sérülésem után folyamatosan kapom a játéklehetőségeket, úgy érzem, élek is vele. A csapat nagyon jól összeszedte magát a kupabúcsút követően, a legutóbbi két bajnokin egyaránt fordítottunk és már a második helyen állunk”– mondta a Nemzeti Sportnak a találkozó után Kalmár Zsolt.

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
16. FORDULÓ

Dukla Banská Bystrica–DAC 1904 1–3 (Fasko 39., ill. Andzouana 44., Kalmár Zs. 75., Gavrics 81.)

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)