nb1.hu

BL: Szoboszlait és a magyar válogatottat is dicsérte a Real edzője

Ancelotti a madridiak célját is elmondta.

Ma este folytatódik a küzdelem a Bajnokok Ligájában. Magyar szempontból a legfontosabb mérkőzés a Leipzig-Real Madrid lesz, hiszen a hazaiaknál minden bizonnyal Szoboszlai Dominik és Orbán Willi is kezdeni fog. A spanyol csapat az első négy fordulóban tíz pontot szerzett, ezzel vezeti a csoportot. A lipcseiek jelenleg hat egységgel rendelkeznek, ami a második helyre elegendő.

A mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Carlo Ancelotti többek között a magyar válogatottat és Szoboszlait is méltatta.

"A Lipcsének jó játékosai vannak. Figyelemmel követem a magyar válogatottat, mivel olasz kapitánya van. A magyarok remek munkát végeznek. Szoboszlai Dominik egy minőségi futballista, aki fontos szereplője lehet a BL-meccsnek. Ezen a találkozón bebiztosíthatjuk a csoportelsőségünket, ez a célunk, amit szeretnénk megvalósítani" – mutatott rá az olasz szakember.

A hírek szerint több kulcsjátékosára sem számíthat Ancelotti: Luka Modric, Karim Benzema és Federico Valverde is sérüléssel bajlódik. A két gárda madridi összecsapásán a Real 2-0-ra nyert, akkor a gólokat Valverde és Marco Asensio szerezte. 

Érdekesség, hogy Szoboszlai Dominik ma lett 22 éves, a születésnap pedig egy győzelemmel lehetne még szebb. 

Az RB Leipzig-Real Madrid mérkőzés 21 órakor kezdődik. 

A találkozó előtt Orbán is nyilatkozott:

Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC