Beszámolók az angol, olasz és spanyol meccsekről

Európa – A Leicesternek egy pont kell a bajnoki címhez, nagy pofont kapott a Man City.

Az angol élvonalbeli bajnokság (Premier League) 36. fordulójának vasárnapi nyitómérkőzésén a Liverpool meglepetésre 3-1-es vereséget szenvedett a Swansea Vity otthonában, így Jürgen Klopp csapata távolodni látszik a hatodik helyen álló Manchester Unitedtől.

A Bajnokok Ligájára hajtó Vörös ördögök hazai pályán fogadták a bajnoki címre hajtó Rókákat. A 8. percben a United megszerezte a vezetést Anthony Martial közeli lövésével, de tíz perc sem telt el és a Leicester City egyenlíteni tudott Wes Morgan fejesgóljával. A folytatásban nem esett több gól, így a United egyre távolabb a bajnokok Ligáját jelentő 4. helytől, míg a Leicester tovább araszol a bajnoki cím felé.

A Rókáknak jelenleg 8 pont az előnye a Tottenham előtt, a londoni csapat hétfőn este lép pályára a Chelsea otthonában, és ha nem sikerül győznie idegenben, akkor Claudio Ranieri gárdája megnyeri a bajnokságot. Az esti mérkőzésen a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája elődöntő visszavágójára készülő Manchester City sima vereségbe szaladt bele a Southampton otthonában. A Szenteknél Sadio Mane triplázni tudott.

Anglia, Premier League, 36. forduló

Swansea–Liverpool 3–1 (A. Ayew 20., 67., Cork 33., ill. Benteke 65.)

Kiállítva: Smith (76., Liverpool)

Manchester United–Leicester City 1-1 (Martial 8. ill. Morgan 17.)

Kiállítva: Drinkwater (87.)

Southampton–Manchester City 4-2 (Long 25., Mane 28., 57., 68. ill. Iheanacho 44., 78.)

Hétfőn játsszák:

21.00: Chelsea-Tottenham

Az állás: 1. Leicester 77 pont, 2. Tottenham 69 pont, 3. Arsenal 67 pont, 4. Manchester City 64 pont, 5. Manchester United 60 pont, 6. West Ham United 59 pont.

Az olasz élvonalbeli bajnokság első vasárnapi összecsapásán a bajnok Juventus könnyed, 2-0-s sikert aratott hazai pályán a 17. helyen álló, a kiesés ellen menekülő Carpi ellen, így tovább folytatja a torinói csapat a kiváló sorozatát – 26 mérkőzés óta veretlenek – 25 győzelem, és 2016-ban még mindig kaptak gólt hazai pályán az olasz bajnokságban.

Az AC Milan pocsékul kezdett az utolsó előtti Frosinone ellen. A vendégek már az első félidőben kétgólos előnybe kerültek Paganini és Kragl révén. A fordulás után Mario Balotelli tizenegyest rontott, de Carlos Bacca javítani tudta az olasz fenegyerek hibáját, azonban az 54. percben Dionisi ismét kétgólosra növelte a két csapat közötti különbséget. A vörös-feketék azonban nem adták fel, Antonelli 74. percben szerzett góljával visszajöttek a meccsbe, majd a 92. percben Jeremy Menez tizenegyesből pontot tudott menteni.

A vasárnap esti mérkőzésen a Lazio Miroslav Klose korai góljával, majd Antonio Candreva 84. percben értékesített tizenegyesével 2-0-ra legyőzte az Intert.

Olaszország, Serie A, 36. forduló

Juventus–Carpi 2–0 (Hernanes 41., Zaza 80.)

Empoli–Bologna 0-0

Milan–Frosinone 3-3 (Bacca 50., Antonelli 74., Menez 90+2. ill. Paganini 2., Kragl 44., Dionisi 54.)

Sassuolo–Verona 1-0 (Pellegrini 58.)

Palermo–Sampdoria 2-0 (Vazquez 19., Krsticic 85.-öngól)

Lazio–Internazionale 2-0 (Klose 8., Candreva 84.-tizenegyesből)

Az állás: 1. Juventus 88 pont, 2. Napoli 73 pont, 3. AS Roma 71 pont, 4. Internazionale 64 pont, 5. Fiorentina 60 pont.

A spanyol élvonalbeli bajnokság (La Liga) 36. fordulójának vasárnapi nyitómeccsén n az Athletic Bilbao hazai pályán 2–1-re legyőzte a Celta Vigót. A baszk csapat sikere azt is jelenti, hogy megelőzve a riválisát az ötödik helyre lépett előre a tabellán.

La Liga, 36. forduló

Athletic Bilbao–Celta Vigo 2–1 (Aduriz 38. – 11-esből, Raúl García 72., ill. Orellana 13.)

Kiállítva: Cabral (40., Celta)

Espanyol–Sevilla 1-0 (Caicedo 52.)

Deportivo La Coruna–Getafe 0-2 (Leon 41., Vigaray 85.)

Kiállítva: Borges (64.)

Valencia-Villarreal 0-2 (Samuel 14., Adrian 33.)

Az állás: 1. Barcelona 85 pont, 2. Atlético Madrid 85 pont, 3. Real Madrid 84 pont, 4. Villarreal 64 pont, 5. Athletic Bilbao 58 pont, 6. Celta Vigo 57 pont.