Beszámolók a nemzetközi top bajnokságok mérkőzéseiről

Európa – Ronaldo mesterhármasa döntött a madridi derbin.

Anglia

A Manchester United hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Arsenallal az angol bajnokság 12. fordulójának szombat délutáni rangadóján. A mérkőzés végig rendkívül jó iramú játékot hozott, és bár az első félidőben is a Manchester Unitednek volt több gólhelyzete, a szünetig nem találtak a hálóba a hazaiak. A második játékrészben a spanyol Juan Mata volt eredményes, majd a 89. percben a csereként beállt francia Olivier Giroud egyenlített. Ez volt a hazai csapatot irányító José Mourinho 16. tétmérkőzése a londoni Ágyúsok vezetőedzője, Arséne Wenger ellen. A portugál nyolc, a francia egy alkalommal győzött, és ez volt a hetedik döntetlenjük csapataiknak. Az Arsenal legutóbb 2006 őszén tudott bajnoki meccset nyerni az Old Traffordon, de a mostani idényben a nyitófordulóban elszenvedett kudarc óta veretlen.

A Manchester City – a korábban mellőzött elefántcsontparti középpályás duplájával – 2-1-re győzött a Crystal Palace vendégeként. A 33 éves elefántcsontparti középpályás a mostani szezonban eddig csak egyetlen tétmérkőzésen – egy Bajnokok Ligája-selejtezőn – lépett pályára, a bajnokság korábbi meccsein a keretbe sem nevezte Josep Guardiola vezetőedző, most viszont meghálálta, hogy végigjátszhatta a londoni találkozót.

A  Tottenham Hotspur Harry Kane 89. és 91. percben szerzett góljaival 3-2-re legyőzte a londoni rivális West Ham Unitedet, így – egyedüliként a mezőnyben – továbbra is veretlen.

Premier League, 12. forduló

Manchester United–Arsenal 1–1 (Mata 68., ill. Giroud 89.)

Crystal Palace–Manchester City 1–2 (Wickham 66., ill. Yaya Touré 39., 83.)

Everton–Swansea City 1–1 (S. Coleman 89., ill. Sigurdsson 41. – 11-esből.)

Southampton–Liverpool 0–0

Stoke City–AFC Bournemouth 0–1 (Aké 26.)

Sunderland–Hull City 3–0 (Defoe 34., Anichebe 62., 84.)

Watford–Leicester City 2–1 (Capoue 1., Pereyra 13., ill. Mahrez 15. – 11-esből.)

Tottenham Hotspur–West Ham United 3–2 (Winks 51., Kane 89., 91. – a másodikat 11-esből, ill. Antonio 24., Lanzini 68. – 11-esből.)

Németország

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC gól nélküli döntetlent játszott Augsburgban a német bajnokság 11. fordulójában. A Darmstadtban Kleinheisler Lászlót a szünetben lecserélték, együttese pedig a második félidőben kapott góllal 1-0-s vereséget szenvedett a vendég Ingolstadttól.

A Borussia Dortmund hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Bayern Münchent. A 81 360 néző előtt rendezett találkozó egyetlen gólját a gaboni Pierre-Emerick Aubameyang lőtte a 11. percben. A címvédő vendégek részéről az 55. percben Franck Ribéry talált be, de gólját érvénytelenítették les miatt. A dortmundiak legutóbb 2014 áprilisában tudták legyőzni a Bayernt bajnoki mérkőzésen. A müncheniek veresége azt jelenti, hogy már csak a magyar válogatott kapus Gulácsi Péter együttese, az újonc RB Leipzig veretlen a mezőnyben, és átvette a vezetést a tabellán.

Bundesliga, 11. forduló

Augsburg–Hertha BSC 0–0

Darmstadt–Ingolstadt 0–1 (Hartmann 68.)

Mönchengladbach–1. FC Köln 1–2 (Stindl 32., ill. Modeste 59., Risse 91.)

Mainz–Freiburg 4–2 (Bungert 15., Malli 20. – 11-esből, Bell 82., Onisiwo 95., ill. Grifo 67., Haberer 85.)

Wolfsburg–Schalke 0–1 (Goretzka 82.)

Borussia Dortmund-Bayern München 1-0 (Aubameyang 11.)

Olaszország

A Chievo házigazdaként 1-0-ra legyőzte a Cagliari csapatát az olasz bajnokság 13. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A Napoli Lorenzo Insigne duplájával győzött az Udinese otthonában. A válogatott támadó 1136 perc után tudott újra a kapuba találni a Serie A-ban. Az esti mérkőzésen a Juventus könnyedén győzött 3-0-ra az újonc Pescara ellen.

Serie A, 13. forduló

Chievo–Cagliari 1–0 (Gobbi 53.)

Udinese–Napoli 1–2 (Perica 59., ill. Insigne 47., 57.)

Juventus–Pescara 3–0 (Khedira 36., Mandzukic 63., Hernanes 69.)

.

Spanyolország

A fordulónak a 16. helyről nekivágó Deportivo La Coruna kikapott a tabellán ötödik Sevillától a spanyol bajnokság 12. fordulójának szombati első mérkőzésén. A vendégcsapat 0-2-ről, a szünet előtti szépítést követően a hajrában szerzett két góllal fordított, s nyert 3-2-re. A bajnokságban immár öt forduló óta nyeretlen Deportivo legutóbb 2009 őszén tudta hazai pályán legyőzni a Sevillát.

A címvédő FC Barcelona hazai pályán gól nélküli döntetlenre végzett a Málagával. A meglepő végeredmény kialakulásában közrejátszott, hogy az ötszörös aranylabdás Lionel Messi közvetlenül a meccs előtt rosszul lett, hányt, így végül nem léphetett pályára, a másik sztárcsatár, Luis Suárez pedig sárga lapjai miatt nem szerepelhetett. A vendégcsapatból a 69. percben Diego Llorente, a 97-ben pedig Juan Carlos kapott piros lapot.

Zinedine Zidane, a Real Madrid vezetőedzője nemrég úgy nyilatkozott, nem aggasztja Cristiano Ronaldo az utóbbi időben nem igazán termékeny, mert a góljait az Atlético ellen tartogatja. A francia mesternek igaza lett, ugyanis a Királyi Gárda a háromszoros aranylabdás mesterhármasával húzta be a madridi derbit. A Real a mérkőzés elejétől kezdve dominált, azonban Jan Oblak remek napot fogott ki, és meccsben tartotta az Atlétit. A 23. percben tehetetlen volt a szlovén kapus Ronaldo megpattanó szabadrúgása ellen. A fordulás után feljött az Atléti, de nem tudott egyenlíteni. A mérkőzés a 71. percben dőlt el, amikor gy vitatható tizenegyest Cristiano Ronaldo váltott gólra, majd a hat perc múlva jött a kegyelemdöfés, amikor a portugál sztár Gareth Bale passzát továbbította az üres kapuba. A Barca Malaga elleni döntetlenjével a Real Madrid előnye négy pont a La Ligában.

Primera Division, 12. forduló

Deportivo La Coruna–Sevilla 2–3 (Babel 1., Andone 42., ill. N’Zonzi 44., Vitolo 87., Mercado 92.)

Barcelona–Málaga 0–0

Eibar–Celta Vigo 1–0 (Rico 9.)

Atlético Madrid–Real Madrid 0–3 (Ronaldo 23., 71., 77.- a másodikat 11-esből)