Bénázó angol bajnok, szabálytalankodási csúcs az olaszoknál

Európa – Statisztikák, beszámolók és gólösszefoglalók.

Serie A:

A Crotone nem túl kedvező előjelekkel vághatott neki az AS Roma elleni meccsnek, hiszen legutóbb a Juventustól kapott ki. Előtte pedig a szintén kieső Palermo tréfálta meg. Ahogy várni lehetett, a Roma támadott, a Crotone pedig a kontrákra építkezett, de a 17. minutumban Gianmarco Ferrari húzta meg az Afrika Kupáról visszatérő Salah mezét, így jöhetett a büntető, ami mögé az az Edin Dzeko állt, aki legutóbb a wolfsburgi időszakában remekelt ennyire. Azonban hiába a jó forma, a tizit sikerült mellé lőnie, így maradt a 0-0. A bosnyák játékos idén a Serie A-ban eddig 2 tizenegyes mögé állt, de mind a kettőt kihagyta.

Strootman nagyszerűen forgolódott, majd a labda a belga Radja Nainggolanhoz került, aki a 40. percben egy remek lövéssel vette be Alex Cordaz kapuját. A 28 éves középső középpályásnak ez volt a 6. találata idén, amivel beállította az eddigi rekordját. Mohamed Salah ezzel a gólpasszal az AS Roma 51 góljából már 33-ban is benne volt (22 gól, 11 gólpassz). A 77. percben az a Dzeko talált be, aki addig csak szenvedett. Egy szép összjátékot követően ismét Salah készített elő, a beadására pedig a bosnyák érkezett, aki az üres kapura gurított. Ez volt a 18. találata, amivel vezeti a góllövőlistát.

Az Inter-Empoli meccsen sem kellett sokat várni az első gólra, hiszen Éder elég éber volt a 14. percben, így a labda a kapuba pattant róla. Majd az 53. minutumban ezúttal Éder készített elő Candrevanak, amivel már 2-0 volt. 2015 októbere óta nem volt arra példa, hogy Éder egy meccsen gólt is szerezzen meg gólpasszt is adjon.

Érdekességek, statisztikák:

Geoffrey Kondogbia 8 szabálytalanságot követett el az Inter-Empoli meccsen, ami Serie A rekord idén. Agresszív

A Pescara legutóbb 1993 májusában szerzett legalább 3 gólt egy Serie A meccsen, akkor a Juventus ellen.

A Torino az első csapat az idei szezonban, amely az első 15 percben 3 gólt ért el.

A Sassuolo-Chievo meccsen Timo Letschert pirosa volt a leggyorsabb idén (2’57”)

Bundesliga:

A Wolfsburg-Hoffenheim meccsen a tabellán most már ötödik Hoffenheim szerzett veteést, miután Kerem Demirbay jól látta meg a tizenhatoson belül Steven Zubert, aki a jobb alsó sarokba talált. A második félidőben érkezett is a válasz Arnold révén, aki a bal alsó sarokba lőtt. Ezzel már 1-1 volt az 50. percben. A végén jött a dráma, hiszen a 73. percben Knoche labdaszerzését követően Didavi elé tette a labdát, aki belőtte. Ezzel a Wolfsburg vesztett helyzetből szerzett 3 pontot a szezon egyik meglepetéscsapata ellen.

Bundesliga eredmények:

Wolfsburg-Hoffenheim 2-1

Freiburg-Köln 2-1

Premier League:

A 7. percben a Chelsea egy kontrából megszerezte a vezetést. Hazard passzolt Mosesnek, aki remekül vezette a labdát, majd megtalálta Pedrot, így a spanyol góljával vezetett a londoni csapat. A spanyol remekül használta ki a helyzeteit idén, hiszen 9 kapura tartó lövésből már 6 gólt szerzett. A 24. percben szabálytalankodtak a Burnley ellen, így jó helyről jöhetett a szabad. A labda mögé Barton és Brady állt. Utóbbi végezte el a szabadrúgást, de valami meseszépen tekerte be a labdát Courtois hálójába, aki esélytelen volt. A klubrekordért szerződtetett Bradynek (13 millió fontért jött) ez volt az első gólja a második meccsén. A Burnley ezzel október 11-e óta az utóbbi 11 hazai Premier League meccsén betalált. A Burnley már 2 gólt is szerzett állított pontrúgásból (Brady-1, Barton-1)

A Swansea-Leicester meccs 36. percében Mawson Federico Fernandez passzát követően területet talált és megszerezte a vezetést a walesi csapatnak. A Leicester szempontjából pont a legrosszabbkor jött a második találat, hiszen a 45+2 percben az új fiú Martin Olsson valami zseniális technikával lőtt a kapuba. A mai góljával egyébként Alfie Mawson a legeredményesebb védő a PL-ben 2017-ben (egálban Marcos Alonsoval, akinek szintén 3 van.) Gylfi Sigurdsson ezzel a gólpasszával már 8 gólban volt benne a legutóbbi 8 hazai Premier League meccsén (3 gól/5 gólpassz). Paul Clement kinevezése nagyon jól jött, hiszen vele a bajnokságban a csapat 6 meccsből 4-et is nyert.

Premier League végeredmények:

Burnley-Chelsea 1-1

Swansea-Leicester 2-0

Érdekességek:

A Leicester City az első regnáló bajnok, amely 6 egymás utáni PL meccsen képtelen betalálni.

A Rókák már 10 órája képtelen betalálni a bajokságban

A Chelsea elleni 2015-ös februári meccs óta most fordult elő először a bajnokságban, hogy a Burnley vesztett helyzetből szerezzen pontot.

Robbie Brady az első játékos Rickie Lambert óta, aki képes állított szabadból betalálni a Chelsea ellen, a bajnokságban.

Összeállította: Nagy László